TVN Style na poważnie. Wiemy co wiosną pokaże popularna stacja

Agata Piasecka
18.02.2014 16:38
Paulina Krupińska, Agnieszka Szulim, Anna Wendzikowska.

Paulina Krupińska, Agnieszka Szulim, Anna Wendzikowska. (eLStudio)

Tej wiosny poza programami o gotowaniu, ubieraniu i upiększaniu w ramówce kobiecego kanału TVN Style znajdą się świetnie zapowiadające filmy i seriale dokumentalne
"W obcym ciele" to serial dokumentalny, który opowiadać będzie historię kilku osób transseksualnych. Bohaterami są zarówno kobiety uwięzione w męskim ciele: Lucy, Edyta i Zuza, jak i odwrotnie mężczyźni zamknięci w ciele kobiet Dolar i Jacek. Kamera będzie zarówno śledzić ich codzienne życie, jak i towarzyszyć części bohaterów podczas szczególnie ważnych momentów. Podczas trwania serialu Zuza i Dolar rozpoczną kurację hormonalną, będącą początkiem procesu zmiany płci, a Edyta przejdzie operację wszczepienia implantów piersi. W towarzystwie kamer bohaterowie dokonają też coming outów, będą walczyć o prawo do kontaktu z dziećmi. Gościnnie w serialu będzie można zobaczyć między innymi słynną drag queen Kim Lee. Premiera w sobotę 1 marca o 20.55.

Drugi serial dokumentalny "Matki za kratkami" dotyczyć będzie kobiet, które nie mogą być w pełni matkami, bo odsiadują wyroki. Bohaterki, w większości morderczynie, przed kamerami opowiadać będą o tęsknocie za dziećmi i rodziną, a także o tym, jak wygląda życie za kratami - bez mężczyzn. W programie pojawią się także więzienia, w których dzieci siedzą razem ze swoimi matkami. Premiera w sobotę 12 kwietnia o 20.55.

W wielkanocną niedzielę o 16.50 premierę będzie miał pierwszy reportaż podróżniczy dziennikarza TVN24 Jarosława Kuźniara. Dziennikarz spędzi tydzień w Rio de Janeiro, przyglądając się tej mniej kolorowej i pocztówkowej części miasta. Ekipa odwiedzi między innymi polskiego księdza prowadzącego misję w Rio oraz szkoły samby i capoeiry, w których zajęcia są dla dzieci szansą na wyrwanie się z faweli. - Prawdziwe Rio wygląda inaczej niż mówią foldery. Nikt nie pokazuje ulic, przestępczości, ludzi bijących się dla rozrywki. Program będziemy kręcić zaraz po zakończeniu karnawału, chcemy pokazać, jak naprawdę na chwilę przed mundialem wygląda Rio de Janeiro - zapowiada Kuźniar.

Zobacz więcej na temat:

  • Podziel się