Miłość nie zawsze oznacza szczęście, dla tych kobiet skończyła się tragicznie

Elżbieta Balano
10.10.2012 11:12
Kobiety z pierwszych stron gazet, miały wszystko: sławę, pieniądze, licznych adoratorów, a mimo to nie zaznały szczęścia. Nieustannie wdawały się w liczne romanse. Zdradzane, uzależniały się od środków nasennych, alkoholu i narkotyków. Niemal wszystkie odeszły zbyt wcześnie
Rekordzistka związków małżeńskich


fot. Reuters


Elizabeth Taylor, o której pisano "kobieta o fiołkowych oczach". Słynna Kleopatra, która w życiu prywatnym również uwodziła mężczyzn. Córka aktorki, która postarała się by mała Liz już w wieku 9 lat podpisała umowę z Universal Studios. Mając 11 lat zagrała w "Lessi wróć". wzruszającej opowieści o psiej wierności. Jednak prawdziwą sławę przyniosła jej rola w "Miejscu pod słońcem", gdzie zagrała u boku swego przyjaciela Monty'ego Clifta. Uznawana za ikonę kina, słynęła również ze swych licznych małżeństw i rozwodów. Nie znalazła szczęścia u boku bogatego Conrada Hiltona, którego poślubiła w 1951 r. małżeństwo nie przetrwało roku. W 1952 r. była już żoną niespełnionego aktora Michaela Wildinga. Związek przetrwał 5 lat i uwieńczony został dwójką dzieci.

W 1957 r. Liz poznała starszego o 23 lata producenta Michaela Todda. Wszystko wskazywało na to, że w końcu odnalazła swoje szczęście. Niebawem urodziła córkę, ale jej rodzinne szczęście przerwała tragiczna śmierć Mike'a. Wiadomość o jego śmierci zastała ją przy pracy nad filmem "Kotka na gorącym blaszanym dachu", po którym po raz drugi dostała nominację do Oscara. Statuetki nie otrzymała, ponoć za sprawą wielkiego skandalu jaki wywołała tuż po śmierci męża wiążąc się z Eddie'm Fisherem, notabene przyjacielem męża. Eddie opuścił dla niej żonę i dzieci, a Liz naznaczona piętnem podrywaczki, straciła szansę na Oscara.
Podczas kręcenia "Kleopatry" Taylor odnawia znajomość z Richardem Burtonem. Ich romans staje się pożywką medialną, a sam Richard nazywa go "le scandale". W 1964 r. Liz kolejny raz mówi sakramentalne "tak". Ich związek przetrwał 10 lat. Po rozwodzie Liz ponownie wychodzi za Richarda, ale już tylko na rok. W 1984 r. Richard umiera, a Liz nie przychodzi na pogrzeb, nie chce tłumów. Kiedy w nocy przychodzi z ochroną na grób męża, paparazzi nie dają jej spokoju.

Kolejne małżeństwa nie wytrzymują próby czasu. Związek z senatorem Johnem Warnerem szybko się rozpada, kiedy Warner zdobywa upragniony fotel senatora. W 1985 r. Liz przeżywa kolejną tragedię, kiedy to umiera na AIDS jej przyjaciel Rock Hudson. Jego śmierć staje się siłą napędową i Taylor angażuje się w liczne akcje charytatywne na rzecz chorych na AIDS. Elizabeth Taylor cierpi na niewydolność serca, umiera 23 marca 2011 r.
Kobieta fatalna


Jacqueline Kennedy Onassis, w latach 1961-1963 jako żona Johna F. Kennedy'ego - Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zabójstwo męża było jednym z wielu nieszczęśliwych wydarzeń w życiu Jacqueline. W 1956 r. tuż po porodzie, zmarła jej córeczka. Potem zaczęły pojawiać się plotki o licznych romansach męża co w konsekwencji doprowadziło do kryzysu w małżeństwie, z czasem do separacji. Kennedy, chcąc ratować swój wizerunek, aranżuje rodzinne spotkanie. Konflikt zażegnano, ale Kennedy nie zmienił postępowania. Nadal romansował, ale w ukryciu. Sytuacja nieco się poprawiła, kiedy na świat przyszły dzieci Kennedych. Kiedy mąż zginął w zamachu w Dallas, świat obiegły zdjęcia Jackie w różowym, poplamionym krwią kostiumie od Chanel.
Wdowa rozpaczliwie szukała miłości, najpierw u szwagra - Roberta. Ale prześladował ją tragiczny pech. Kiedy w 1968 r. Robert został zastrzelony, przerażona Jackie uciekła z dziećmi do Grecji. Tu znalazła pocieszenie w ramionach Arystotelesa Onassisa, wkrótce została jego żoną. Jednak nie uciekła przed okrutnym losem. Onassis miał córkę Christinę i syna Alexa. W nocy z 22 na 23 stycznia 1973 r. Alex postanowił wybrać się w podróż lotniczą. Wszyscy byli temu przeciwni, najbardziej Christina. Jackie przekonała jednak męża by ten pozwolił synowi na lotniczą wycieczkę. Samolot się rozbił, a Alex zginął. Rodzina Onassia okrzyknęła Jackie femme fatale. Arytoteles pod presją rodziny, zażądał rozwodu. Ale zmarł, zanim przestali być małżeństwem. Jackie znów została wdową.

Nieszczęśliwa, choć nieprawdopodobnie bogata, wróciła do Nowego Jorku. Znalazła pracę w wydawnictwach jako edytor. W latach 70 związała się z Maurice Tempelsmanem, przedsiębiorcą i handlarzem diamentów. W styczniu 1994 r. zdiagnozowano u niej nowotwór. Zmarła 19 maja 1994 r. w wieku 64 lat.
Dla niego jednego wszystko


Plakat filmu Inferno
Romy Schneider, niezapomniana cesarzowa Sissi, której nieszczęśliwe losy przeplatały się w prywatnym życiu aktorki. Kobieta zjawiskowo piękna i utalentowana. Córka aktorów Magdy Schneider i Wolfa Albach-Retty. Grała u największych reżyserów swoich czasów, wystąpiła w ponad 60 filmach. Potrafiła trafnie dobierać filmowe role, jednak w życiu wybierała mężczyzn o trudnym charakterze, którym poświęcała się bez reszty. Jako dwudziestolatka poznała na planie "Christine" młodego wtedy Alaina Delona. Miłość wybuchła nagle. Para się zaręczyła, ale do ślubu nigdy nie doszło. Delone wdawał się w liczne romanse, a Romy płakała i cierpiała ale wciąż wybaczała. Wpadła w wir pracy. Wyjechała do Hollywood by zagrać w "Procesie" Orsona Wellesa. Tam też dostała wiadomość, że Delone zrywa zaręczyny i... podcięła sobie żyły.

Odratowano ją. Wyczerpana nerwowo, wyjechała do Berlina, gdzie poznała aktora i reżysera Harry'ego Meyena. Pobrali się, urodziła syna Davida i powoli układała swoje życie. Ale gdy Delone wezwał ją do Paryża, by zagrała z nim w "Basenie", rzuciła wszystko i wyjechała do Francji. Film okazał się sukcesem, a Romy miotająca się między przywiązaniem do rodziny , a uczuciem do kochanka, zażądała rozwodu. I natychmiast związała się z Danielem Biasinim, którego zatrudniła jako sekretarza. Wzięła z nim ślub, co doprowadziło do samobójczej śmierci jej pierwszego męża.


Vogue.fr


Zaszła w ciążę, jednak w skutek wypadku samochodowego poroniła. Nieszczęście pogłębiła wiadomość o śmierci reżysera Viscontiego, mistrza Schneider. W kwietniu 1981 r. zaczęła pracę nad swoim ostatnim filmem "Nieznajoma z Sans-Souci". Zdjęcia zostały przerwane, ponieważ u Romy zdiagnozowano raka nerki. Rekonwalescencję przechodziła w domu rodziców swego nowego partnera Laurenta Patina. Z Biasinim pozostaje w separacji. 5 lipca 1981 r. ginie ukochany syn Romy David. Aktorka nie dała sobie z tym rady - w maju 1982 r. znalezioną ją martwą. Spekulowano, że to samobójstwo, inne źródła podają, że zmarła na zawał serca.

Diva operowa, która straciła głos


Fot. Armando Trovati / AP
Maria Callas największa diva operowa XX wieku. Odznaczała się nie tylko nieziemskim talentem, ale też urodą. Urodziła się w Nowym Jorku jako córka greckich emigrantów. Po rozwodzie rodziców wróciła z matką do Aten, gdzie uczyła się śpiewu w ateńskim konserwatorium. Śpiewała na deskach największych oper świata, w mediolańskiej La Scali czy Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Do historii przeszedł jej burzliwy związek z greckim miliarderem Arystotelesem Onassisem. Maria była wówczas żoną włoskiego przemysłowca Giovanniego Battisty Meneghaniniego. W lipcu 1959 r. wraz z mężem, przyjęła od Onassisa zaproszenie na rejs luksusowym statkiem "Christina". Wkrótce po tym, postanowiła opuścić męża, co odbiło się szerokim echem w prasie jako skandal obyczajowy. Ich burzliwy związek przetrwał 4 lata. Po rozstaniu Maria nigdy nie powróciła do pełnej formy wokalnej i psychicznej.

W 1972 r. próbowała związać się ze starym przyjacielem Giuseppe de Stefano, jednak przyjaźń jaką proponował jej Stefano, nie zadawalała divy, co przyczyniło się do pogłębienia jej depresji. Po dwóch latach definitywnie rozstała się z Giuseppe. Wyczerpana emocjonalnie, chora i uzależniona od środków nasennych, umiera w Paryżu 16 września 1977 r.

Zobacz więcej na temat:

  • Podziel się