Szmaragdowy kolorem 2013 roku

agapias
14.12.2012 14:28
Szmaragdowe lato

Szmaragdowe lato

W zeszłym roku królował kolor pomarańczowy o nazwie Tangerine Tango, dwa lata temu Honeysuckle odcień różowego. W 2013 roku przyszła kolej na szmaragdowy. Pierwsza okazja by pokazać, że jest się na czasie - sylwestrowa noc.
Amerykańska firma Pantone, znana z wymyślenia wzorca barw zwanego Skalą Pantone, wybiera kolor roku. O pomoc w podjęciu decyzji firma prosi projektantów mody i firmy korzystające z jej usług, aby określiły jaki kolor ich zdaniem będzie najpopularniejszy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W tym roku wybór padł na szmaragdowy.

Szmaragd pojawił się w wiosennych kolekcjach Tracy Reese, Nanette Lepore i Marimekko. JCPenney, amerykańska marka sprzedająca ubrania, biżuterię i akcesoria do wyposażenia wnętrz zapowiedziała w lutym premierę szmaragdowej pościeli, poduszek i ręczników. A w marcu na półki w drogeriach Sephory trafi kolekcja szmaragdowych kosmetyków.

To dobry kolor, bo pasuje do wszystkich typów urody - Szmaragdowy jako kolor roku to doby pomysł, bo pasuje do wszystkich typów urody. Dobrze wyglądają w nim zarówno blondynki o niebieskich oczach, jak i brunetki - przekonuje stylistka Monika Jurczyk.

Największe wrażenie zrobimy ubrane na szmaragdowo od stóp do głów, świetnym połączeniem będzie też zestawienie różnych szmaragdowych wzorów. Jeśli chcemy zabłysnąć na Sylwestra, świetnie będą wyglądać cekinowe kreacje w kolorze szmaragdu..

Zobacz więcej na temat:

  • Podziel się