Ciepłe, modne i tanie - polskie czapki! Radzimy gdzie kupić

ZK
16.01.2013 18:25
Czapki

Czapki "Pan tu nie stał" i "RoRek" (fot. producenci)

Czapki "made in Poland"są ciepłe, ładne i często tańsze niż te z sieciówek. Niestety trudno na nie trafić. Polscy producenci sprzedają je głównie przez internet lub hurtowo. Można je znaleźć także w sklepach stacjonarnych. My podpowiadamy jak kupić czapki bezpośrednio od producenta.
RoRek

Firma z Jastrzębie Zdrój. Od dwóch lat produkuje czapki, kominy, szaliki i rękawiczki (damskie, męskie i dziecięce). W sumie - ponad 100 modeli. Są tu czapki uszatki, z pomponami, klasyczne i berety, w większości zrobione z akrylu z domieszką wełny. Niektóre kosztują jedynie 15 zł.Cena: 20 zł

Gdzie kupić: Wintershop.pl, Allegro.pl

www.rorek.eu

Kamea

To firma rodzinna, założona w 1996 r. w Łodzi. Produkuje eleganckie nakrycia głowy dla pań oraz dla dzieci. Robi je z przędz wełnianych i akrylowych. Wiele trafia na eksport. Często są to klasyczne modele, ale z ozdobnymi dodatkami (kokarda lub kwiatki). Są tu też berety i uszanki. Ceny wahają się od 40 do 75 zł.Cena: 75 zł

Gdzie kupić: kameaczapki.pl

Polskie czapki znajdziemy też w firmach młodych projektantów, którzy swoje kolekcje sprzedają zarówno przez internet jak i w stacjonarnych sklepach (adresy podają na stronach). W tym sezonie modne są np. czapki z pomponami z napisami "Tatry" czy "Rysy" firmy Pan tu nie stał.

Pan tu nie stałCena: 49 zł

Gdzie dostać: pantuniestal.com

CahloCena: 49 zł.

Gdzie dostać: cahlo.pl

Bardzo kolorowe czapki zrobione z bawełny z elastanem.

Femi PleasureCena: 119 zł

Gdzie kupić: femipleasure.com

Te akurat są wykonywane przez firmę Loretta. To jedyna firma w Polsce, która od 1992 r. robi odzież na drutach i na szydełku. Kiedyś jej wyroby można było kupić w sklepach, ale jak mówi Beata Maciejewska, współwłaścicielka firmy, współpraca z polskimi sklepami zakończyła się stosem spraw komorniczych. - Z polskich firm została tylko jedna - Femi Pleasure. Wolę współpracować z firmami niemieckimi czy austriackimi, którzy zawsze płacą mi na czas. Poza tym na nasz rynek ręcznie robione czapki najwyraźniej okazały się za drogie - mówi Maciejewska.

Zobacz więcej na temat:

  • Podziel się