Sok z buraka dobry na nadciśnienie!

ZK
17.04.2013 00:21
Różowy - z soku z buraka. Proponujemy użyć koncentratu barszczu czerwonego - im mniej go rozcieńczymy, tym kolor będzie bardziej intensywny, aż do ciemnoróżowego. Do barszczu dolewany łyżkę octu, wsypujemy łyżkę soli, wkładamy jajka, gotujemy 10-15 minut.

Różowy - z soku z buraka. Proponujemy użyć koncentratu barszczu czerwonego - im mniej go rozcieńczymy, tym kolor będzie bardziej intensywny, aż do ciemnoróżowego. Do barszczu dolewany łyżkę octu, wsypujemy łyżkę soli, wkładamy jajka, gotujemy 10-15 minut. (Fot. Shutterstock.com / vanillaechoes)

Picie 1 szklanki soku z buraka dziennie jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi o 7 proc. Tak pokazują badania
Burak, podobnie jak seler, kapusta oraz liście zielonych warzyw, takich jak sałata czy szpinak ma naturalnie wysoki poziom azotanu. Ich jedzenie wywołuję serię różnorodnych procesów chemicznych w krwi i zwiększa np. zawartość tlenu.

Jak się okazuje samo picie soku z buraka może obniżyć ciśnienie krwi nawet o 7 proc. Dowiodły tego opisane przez Daily Mail badania, w których wzięło udział 8 kobiet i 7 mężczyzn z ciśnieniem pomiędzy 140 a 159 mmHg, którzy nie brali żadnych leków. Część z nich miała do wypicia 250 ml soku z buraków, a część wody o niskiej zawartości azotanu. Następnie przez 24 godziny monitorowano ich ciśnienie krwi. W rezultacie ciśnienie osób, które piły sok z buraka było o 10 mmHg niższe niż tych, którzy zostali przy samej wodzie.

Borówki i brokuły mogą powodować raka


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
  • Podziel się