Komunia 2015. W co ma się ubrać mama na komunię swojego dziecka?

not. agapias
28.04.2013 21:58

Fot. MAT PRASOWE

Przestawiamy wskazówki stylistki dla mam, których dzieci przystępują w tym roku do pierwszej komunii. Wybierając komunijny strój lepiej darować sobie czerń, która zarezerwowana jest raczej na wieczorne wydarzenia - mówi Marysia Szymańska, stylistka portalu DaWanda.pl
Na komunię swojego dziecka najlepiej założyć damski garnitur w mocnych albo pastelowych kolorach. Zwłaszcza mamy, które preferują styl bardziej konserwatywny. Ewentualnie może być garsonka ze spódnicą - nie krótszą niż przez kolano. Kolorystycznie bezpieczniej postawić na jasne barwy: od bieli (nie obowiązuje zasada, że kolor ten zarezerwowany jest dla dziecka) po pastele i żywe odcienie żółci czy zieleni, albo wybrać delikatne kwiatowe wzory. Jeśli zdecydujemy się na żywy kolor garnituru, najlepiej zestawić go z białą bluzką. Zamiast garsonki można założyć spódnicę i cienki, przylegający do ciała sweterek. Na nogi - najlepsze są balerinki, bo wiadomo, że mama będzie krążyć między gośćmi.

Jeśli chcemy zaszaleć, najlepiej wykorzystać dodatki: wystającą spod marynarki bluzkę w neonowym kolorze, torebkę o oryginalnym kształcie albo buty z modną kolorową podeszwą. Lepiej nie eksperymentować z długością mini, odkrytymi ramionami czy szpilkami nabijanymi ćwiekami, które nie nadają się do założenia na uroczystość kościelną.

Panie, które są odważne i cenią wygodę, mogą włożyć bardzo teraz modną szarą dresową dzianinę. Na komunię lepiej jednak pasuje cienki płaszczyk z takiego materiału niż spodnie lub spódnica maxi. Do niego można założyć jednokolorową spódnicę przed kolano, białą albo pastelową bluzkę i - koniecznie - buty na obcasie.

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
  • Podziel się