Pogoda na weekend

rczyz
24.08.2012 14:58
Deszcz

Deszcz (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja)

Ten weekend nie zapowiada się niestety najlepiej. Prawie w całej Polsce niebo przykryją chmury, z których spaść mogą przelotne deszcze, a lokalnie wystąpić burze.
Sobotni poranek pogodny ma być tylko nad morzem. Nad resztą kraju zbiorą się chmury, zza których jedynie czasem wyjrzeć może słońce. W okolicach Rzeszowa możliwe poranne burze. Rozpogodzić ma się około południa, a deszczowe chmury ustąpią na chwilę słońcu, które przynieść wyższa temperaturę, a na południu polski nawet upały. W Rzeszowa do Wrocławia temperatura będzie wahała się między 24, a aż 28 stopniami. W centrum Polski przelotne deszcze i nieco ponad 20 kresek na termometrze. Najchłodniej natomiast na północy kraju. W Suwałkach i Olsztynie 19, a w Koszalinie jedynie 16 stopni.

Sobotni wieczór znów przyniesie duże zachmurzenie i opady deszczu. Na dolnym Śląsku możliwe są przejaśnienia, ale jeśli planujecie spędzać wieczór w innej części kraju, lepiej weźcie parasole.Niedziela przywita nas równie deszczową aurą. Jedynie w Rzeszowie możliwe są rozpogodzenia i temperatura przekraczająca 20 kresek. Taka sytuacja ma się utrzymywać również w środku dnia. W całym kraju temperatura będzie podobna - około 20-22 stopni, ale tylko mieszkańcy Szczecina, Krakowa i Rzeszowa mogą liczyć na trochę słonecznej pogody. Ta do wieczora ma przesunąć się w głąb Polski. Pogodny zachód oglądali będą mieszkańcy Zielonej Góry, Poznania i Bydgoszczy, oraz trójmiasta. W centrum i na południu kraju spodziewać możemy się przelotnych opadów deszczu.

Prognoza przygotowana w oparciu o serwisy twojapogoda.pl i weatheronline.com

  • Podziel się