"Cziz" znowu droższy

drag
14.03.2012 18:21
McDonald's

McDonald's (AP/JEFF ROBERSON)

Pamiętasz jak kilka lat temu wpadałeś do McDonalda i za dwa złote mogłeś zjeść "Cziza" (cheesburger)? Teraz kosztuje 3,5 złotego
Facebookowa akcja "Żądamy przywrócenia hamburgera za 2 zł." straciła na aktualności. Miłośnicy hamburgerów z utęsknieniem mogą już wspominać kanapki za 3 złote. Produkty ze Strefy Dobrych Cen znowu podrożały. Tym razem o 50 gr.

W strefie można kupić najbardziej popularne produkty: hamburger, cheesburger, ciastko czy małą colę. Z czego skwapliwie korzystali studenci i uczniowie. Kiedyś wszystko było po dwa złote.

W 2008 r. fast food wprowadził podwyżkę o 50 proc. z 2 do 3 zł. W zamian wprowadził sałatki i nowe kanapki. Konsumenci protestowali, ąle jedli. Teraz McDonald's nie poszerzył oferty, tylko po prostu podniósł ceny. Tłumaczy się, że pokonały go podwyżki.

- Drożeje pieczywo i wołowina. A na cenę hamburgera składa się też paliwo, którego potrzebuje firma dostarczająca nam produkty. Paliwo drożeje, koszty produkcji rosną, a my jesteśmy zmuszeni podnieść ceny - tłumaczy Krzysztof Kłapa, rzecznik prasowy McDonald's.

Rzecznik daję słowo, że jeśli sytuacja na rynku ulegnie poprawie, kanapki stanieją.

W tym roku ceny podniosło m.in. KFC. Popularny B-Smart (gorąca kanapka i frytki) kosztuje obecnie 5,5 zł, kiedyś tylko pięć złotych.

Przeczytaj także:
Nie daj się naciągnąć na cyfrowy telewizor
Jajka drożeją, niedługo mogą kosztować 1 zł


Masz temat dla reportera Metra? Napisz do nas: metro@agora.plPYTANIE Jak często chodzisz do restauracji McDonald's?

 Nigdy
 Kilka razy w roku
 Mniej więcej raz w miesiącu
 Kilka razy w miesiącu
 Prawie codziennie