Imprezownik weekendowy - Zobacz, co dzieje się w Warszawie

agapias
27.03.2014 23:43
PIĄTEK

"Pan Tadeusz" sprzed prawie wieku

Iluzjon zaprasza na pokaz zrekonstruowanej wersji filmu "Pan Tadeusz" z 1928 roku w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego. Zamiast muzyki na żywo seansowi towarzyszyć będzie improwizacja w wykonaniu prof. Jerzego Bralczyka i red. Michała Ogórka.

28 marca, godz. 19, kino Iluzjon (Narbutta 50a), wstęp wolny (wejściówki do odbioru w kasach kina)

DJ Panda & Invent w klubie Kosmos Kosmos

Impreza taneczna pod wodzą DJ Pandy i Invent. Produkcje pierwszego opierają się głównie na analogowych syntezatorach, automatach perkusyjnych, samplerach oraz wyszukanych samplach z winyli. Drugi gra wszystko od hip-hopu, funku i house'u z lat 90., po współczesny trapie, jersey club i rap.

28 marca, godz. 22, Kosmos Kosmos (Koszykowa 55), wstęp 10 zł

PIĄTEK-NIEDZIELA

Usiądź na Żelaznym Tronie

Słynny żelazny tron, na którym w serialu "Gra o tron" zasiada okrutny Joffrey Baratheon, stanie w weekend w Złotych Tarasach. Idealna okazja, żeby zrobić sobie zdjęcie.

28-30 marca, godz. 9-22, Centrum Handlowe Złote Tarasy (Złota 59), wstęp wolny

SOBOTA

Improwizacja dla dzieci

"Bajkotworek i bajek pełen worek" to historia skrzata, który zsyła ciekawe pomysły pisarzom i poetom. Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 4. Widowisko tworzone jest przez aktorów na bieżąco, pod dyktando dziecięcej publiczności.

29 marca, godz.12, Państwomiasto (Andersa 29), wstęp 20 zł (przy zakupie trzech biletów - czwarty gratis).

Zagraj w Gierymskiego

Pierwsza z cyklu gier miejskich towarzyszących wystawie "Aleksander Gierymski 1850-1901" w Muzeum Narodowym. W czasie gry będzie można zobaczyć Warszawę oczami Aleksandra Gierymskiego, autora słynnej "Pomarańczarki". Na zwycięską drużynę czekają atrakcyjne nagrody.

29 marca, godz. 12 (przewidywany czas trwania 4 godziny), zbiórka na Dziedzińcu Głównym Muzeum Narodowego (al. Jerozolimskie 3), wstęp wolny

Targi Mody Made in Poland

Targi z wyrobami od polskich projektantów i artystów, na których będzie można poszukać nowych ubrań, biżuterii, torebek, ale też obrazów i zabawek.

29 marca godz. 11-19, Dom Polonii (Krakowskie Przedmieście 64), wstęp wolny

Zakochaj się w swingu

Impreza taneczna w rytm przebojów z lat 30. Propozycja dla eleganckich dam i dżentelmenów.

29 marca godz. 20, Sztuki&Sztuczki (Szpitalna 8a), wstęp 20 zł

NIEDZIELA

Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Etnograficznym

Ponad 70 artystów i rękodzielników z Warmii, Lubelszczyzny, Dolnego Śląska, Podlasia, Kaszub, Sądecczyzny, Małopolski, Mazowsza, ale też z Białorusi, Ukrainy i Słowacji zaprezentuje swoje rękodzieło i sztukę. Do kupienia będą baranki, stroiki, rzeźby i obrazy oraz swojskie jedzenie - kozie sery czy miody.

30 marca, godz. 10-17, Państwowe Muzeum Etnograficzne (Kredytowa 1), wstęp 6 zł (bilet upoważnia też do zwiedzania muzeum).

Targi Ogarnij Miasto

Impreza, podczas której będzie można dowiedzieć się, gdzie w Warszawie można miło spędzić czas, zobaczyć, jakie ubrania i wzornictwo proponują warszawscy projektanci oraz spróbować jedzenia ze stołecznych knajpek, a wszystko to w jednym miejscu.

30 marca, godz. 11-19, 1500m2 do wynajęcia (Solec 18), wstęp wolny.

Zobacz także
  • Podziel się