Bankomat bitcoin stanął w burgerowni w samym centrum stolicy

Kło
11.12.2014 17:12
Bankomat bitcoin

Bankomat bitcoin (Fot.)

Urządzenie uruchomiła firma Bitcoinmat.pl. Można w nim kupić tę kryptowalutę, zajmuje to zaledwie 20 sekund
Wystarczy zeskanować adres swojego bitcoinowego (BTC) portfela ze smartfona, laptopa lub tabletu, włożyć do maszyny gotówkę (tylko polską) i w portfelu BTC od razu pojawi się odpowiednia ilość internetowej waluty. Nie trzeba się rejestrować na internetowych giełdach, wykonywać przelewów bankowych ani szukać w sieci sprzedawców.

Maszyna firmy Lamassu stoi w burgerowni Bobby Burger w Złotych Tarasach, przy Emilii Plater 47. Komunikuje się w trzech językach: po polsku, angielsku i niemiecku, można z niej korzystać w godzinach otwarcia baru, czyli od 12 do 23. Jednorazowo można kupić bitcoiny za najwyżej 1 tys. zł. Bitcoinmat.pl zapowiada, że będzie uruchamiać kolejne takie bankomaty.

Bitcoiny to wirtualna światowa waluta, niedostępna w formie realnej i nieemitowana przez żaden bank. Limit tej waluty ustalono na 21 milionów BTC, a jej wartości nikt nie ustala, zależy ona od wielu czynników, m.in. zainteresowania posiadaczy bitcoinowych portfeli. Pierwszy bankomat BTC pojawił się wiosną tego roku, również w Warszawie. Zapłatę w bitcoinach przyjmuje coraz więcej firm, np. niedawno przyłączył się jeden z prywatnych, działających w Polsce szpitali, akceptuje je też m.in. Microsoft - użytkownicy z USA, którzy mają tam swoje konta, mogą za bitcoiny kupić dowolny oferowany produkt. Waluta zyskuje coraz większą popularność, nawet studenci mają już możliwość uczestniczenia w uczelnianych kursach na ten temat. W Warszawie działa z kolei Ambasada Bitcoin, która chce propagować wiadomości na temat wszystkiego, co dotyczy korzystania z BTC.

Więcej o: