Wielkanoc 2015. Sprzątanie mieszkania przed Wielkanocą. Ile to kosztuje?

Jolanta Korucu
19.03.2015 11:37
sprzątanie

sprzątanie

Sprzątanie mieszkania przed Wielkanocą warto zlecić jak najszybciej. Godzina pracy firmy sprzątającej kosztuje od 20 do 30 zł. Większość przyjeżdża na minimum 4 godziny. Za jedną trzecią tej ceny sprzątają osoby prywatne, które ogłaszają się w internecie


Firmy sprzątające niezależnie od tego gdzie wykonują usługę, mają bardzo podobny cennik. Sprzątanie kosztuje od 20 do 30 zł za godzinę. Wszędzie obowiązuje też zasada: do jednego okna nie przyjeżdżamy. Sprzątanie, zwłaszcza przedświąteczne, musi się opłacać.

Sprzątanie przed Wielkanocą nawet za tysiąc złotych

Warszawa. 25 zł za godzinę pracy jednej osoby zapłacimy w warszawskiej firmie sprzątającej SOS-Dom. Przyjmuje zlecenie, gdy pracy jest na co najmniej cztery godziny, czyli usługa kosztuje minimum 100 zł. - Standardowe zlecenie obejmuje mycie okien, kuchni i łazienki. W dwupokojowym mieszkaniu takie pobieżne sprzątanie zajmuje 4 godziny, gruntowne - nawet 8 godzin (np. z doczyszczeniem piekarnika). Wtedy usługa będzie kosztować od 100 do 200 zł - da sobie z tym radę jedna osoba.

Sprzątanie domu przed świętami o powierzchni 200 m kw. to zajęcie na 10 godzin. Zajmują się tym cztery osoby. A to oznacza wydatek rzędu tysiąca złotych - mówi Emilia Walczak z SOS-Dom. - Na tydzień przed świętami mamy w stu procentach zapełniony grafik. W najbliższych dwóch tygodniach są tylko pojedyncze wolne terminy - dodaje.

Zielona Góra. Jednorazowe, czterogodzinne sprzątanie domu lub mieszkania do 70 m kw. kosztuje 80 zł - godzinę pracy jednej osoby to wydatek 20 zł. Każda kolejna godzina 15 zł - czytamy w cenniku firmy Czysty Dom, firmy, która działa w woj. lubuskim.

Im większy dom, tym cena wyższa. I tak:
>> sprzątanie 5 godz. (metraż od 70 do 100 m kw.) - kosztuje 95 zł,
>> 6 godz. (od 100 do 150 m kw.) - 110 zł, a 7 godz. (od 150 do 200 m kw.) - kosztuje od 125 zł.

Lublin. Sprzątanie mieszkań do 70 m kw. - od 100 zł, a lokali od 70 do 100 m kw. - od 130 zł. - to oferta firmy lafresh.pl Istnieje możliwość negocjacji cen, ustalenia indywidualnego cennika, po obejrzeniu mieszkania.

Gdańsk. Sprzątanie przed Wielkanocą (jednorazowe) kosztuje od stu złotych w górę. Tańszy jest za to abonament - kusi firma Clean-Serwis. Cztery wizyty w miesiącu to wydatek od 300 zł w górę.

Za sprzątanie przed świętami płacimy od metra

Poza popularną stawką godzinową można się też spotkać z usługa sprzątania zależną od czyszczonej powierzchni. Ale w tym przypadku różnice w cenach są zaskakująco różne, co przeanalizował serwis ekipy-budowlane.pl. Cennik powstał, na podstawie danych z miast takich jak: Gdańsk, Katowice, Kielce, Koszalin, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Radom, Rybnik, Tychy, Warszawa, Wrocław, Zabrze, Zielona Góra, Jastrzębie-Zdrój, Konin, Lubin, Mielec, Piła. Cena usługi nie zależy jednak od miasta, ale od stanu powierzchni, którą trzeba wyczyścić - choć najwyższe stawki dominują oczywiście w Warszawie.

>> mycie okien - od 2,8 do 6,5 zł za m kw.
>> mycie okien po remoncie lub budowie - od 4,3 do 12,5 zł za m kw.
>> mycie podłóg - od 0,4 o 2 zł za m kw.
>> czyszczenie fug z zabrudzeń - od 3,3 do 6 zł za mb.
>> odkurzanie wykładzin, dywanów - od 0,4 do 1,65 m kw.
>> pranie wykładzin dywanowych od 3,5 do 11 zł za m kw.
>> pranie dywanów od 7,8 do 16,4 zł za m kw.

Firmy kuszą promocjami

W okresie przedświątecznym o negocjacje i ustępstwa cenowe jest trudno, choć zdarzają się wyjątki. Od 16 marca do 15 kwietnia, na platformie Pozamiatane.pl, każdy kto zamówi co najmniej trzygodzinne sprzątanie zapłaci 60 zł zamiast 90 zł za usługę. Poza promocją godzina sprzątania kosztuje 30 zł. Inna - olsztyńska firm - na facebookowym profilu zamieściła post: "Uwaga! Wiosenna promocja usług sprzątających dla firm i klientów indywidualnych, którzy podpiszą umowę próbną na okres 3 miesięcy. Cały miesiąc sprzątania za darmo!"

Lubelska firma KTM Serwis oferuje natomiast 30 proc. rabatu na mycie okien dla nowych klientów, o ile zamówią sprzątanie mieszkania lub domu.

Promocje to próba ograniczenia szarej strefy. Ogłaszające się w sieci osoby prywatne, oferujące sprzątanie, pochodzą najczęściej z Ukrainy i mocno zaniżają stawki. Swoją pracę oferują najczęściej za 10 zł -14 zł za godzinę, w zależności od stopnia zabrudzenia domu.

Więcej o: