Niewidzialna, ale odblaskowa farba dla rowerzystów. Nowy produkt Volvo

mk
31.03.2015 14:58
LifePaint

LifePaint (Volvo)

Rowerzyści nie będą musieli już nosić kamizelek odblaskowych. Volvo we współpracy ze startupem Albedo100 wyprodukowało farbę w sprayu zapewniającą bezpieczeństwo na drodze. Sekret tkwi w tym, że farba LifePaint jest niewidzialna w dzień, a w nocy odbija światło
Farbę można nałożyć np. na kask i na rower, utrzymuje się około tygodnia. Dwa tysiące pojemników farb LifePaint zostało rozdanych za darmo w sześciu sklepach rowerowych w Londynie. Jeśli odzew rowerzystów będzie pozytywny, trafi do międzynarodowej sprzedaży. Z produktu oprócz miłośników dwóch kółek mogą korzystać także np. piesi spacerujący po zmroku. Według producentów, farba jest bezpieczna w użyciu i nie niszczy powierzchni, na którą jest aplikowana. Z ubrania można ją sprać. Ograniczona wodoodporność to zresztą jedna z jej wad: wystawianie na silny deszcz może znacznie skrócić jej działanie.

Według ankiety przeprowadzonej przez organizatorów akcji "Bezpieczny, bo widoczny" (jej patronem jest Komenda Główna Policji), tylko 14 proc. badanych zawsze nosi odblaski, a 41 proc. nie nosi ich w ogóle.

Filmik pokazujący, jak działa niewidzialna odblaskowa farba możecie zobaczyć na YouTube:Więcej o: