Aplikacja, którą musisz ściągnąć przed wakacjami. Jest bezpłatna

kło
10.06.2015 17:50
turyści

turyści (Fot. shutter)

Darmowa aplikacja ECC-Net Travel w 25 językach pomoże pokonać niemiłe niespodzianki, jakie mogą spotkać konsumenta na wakacjach
Aplikację ECC-Net Travel stworzyła sieć Europejskich Centrów Konsumenckich ECC-Net z myślą o tych, którzy podróżują po krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii i Islandii. Podpowiada, co zrobić, np. gdy mamy więcej zapłacić za wynajęcie auta w chwili jego odbierania. Co zrobić, gdy nie ma dla nas wolnego, choć zarezerwowanego wcześniej pokoju? Aplikacja podaje, jakie prawa ma klient oraz podsuwa przydatne i typowe dla danego kraju wyrażenia - w 25 językach, od angielskiego po włoski.

W jaki sposób działa ECC-Net Travel? Turysta wybiera kraj, z którego pochodzi, a później rodzaj kłopotliwej sytuacji, w której się znalazł (np. problemy z lotem, hotelem, samochodem itp.). Aplikacja pokaże w jego ojczystym języku, jakie prawa mu przysługują, a później przetłumaczy je na język kraju, w którym podróżny się znajduje. W zakładce "Pomoc" można znaleźć przydatne telefony i adresy, m.in. do instytucji konsumenckich.

Aplikacja ECC-Net Travel jest bezpłatna i działa w trybie offline. Można ja pobrać: na Androida - w Google Playstore, na iOS - w Apple app store, na Windows Phone - w Windows Apps GamesStore.

Więcej o: