Hotel tylko dla dorosłych. Ile kosztują takie wczasy?

Jolanta Korucu
10.06.2015 19:32
Luksusowy hotel dla dorosłych SENTIDO Port Royal Villas&Spa na Rodos, tygodniowe wakacje kosztują w nim od 2900 zł/os.

Luksusowy hotel dla dorosłych SENTIDO Port Royal Villas&Spa na Rodos, tygodniowe wakacje kosztują w nim od 2900 zł/os. (NECKERMANN)

Sprzedaliśmy całą ofertę na lato w hotelach bez dzieci - chwali się jedno z biur podróży. Kolejne odnotowało wzrost zainteresowania o 20 proc. Odpoczynek w ciszy z bogatą ofertą sportową kupują nie tylko single
Hotele tylko dla dorosłych znajdziemy m.in. w Egipcie, Hiszpanii, Turcji, Grecji, Tunezji, na Cyprze, Dominikanie, na Kubie czy w Chorwacji. - Zwykle przyjmują gości w wielu od 16-18 lat w górę. - Hotele mają trzy strategie. Jedne w całości goszczą tylko osoby dorosłe, inne mają dla nich wydzieloną część hotelu np. wraz z basenem a nawet plażą, do której dzieci nie mają wstępu. Są też i takie hotele, które dzieci nie przyjmują tylko w sezonie letnim - mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl, portalu w którym są oferty ponad stu biur podróży.

Oferta skończyła się już na starcie sezonu

Z sezonu na sezon do hoteli dla dorosłych wybiera się coraz więcej turystów z Polski. - W tym sezonie odnotowaliśmy ponad 20 proc. wzrost sprzedaży. Mamy blisko 40 tego typu obiektów zarówno na najpopularniejszych kierunkach takich jak np. Majorka, Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Dominikana czy Meksyk a także na mniej znanych jak Małe Antyle czy Jamajka - wylicza Magda Plutecka-Dydoń, rzecznik prasowy Neckermanna. Z kolei w Rainbow Tours od ręki wyprzedały się wczasy na cały sezon letni w sześciu hotelach dla dorosłych w Hiszpanii (Costa del Sol, Costa Brava, Lanzarote) oraz w Chorwacji.

Przez serwis Wakacje.pl wciąż można zarezerwować wczasy w hotelach bez dzieci, ale też widoczny jest wzrost zainteresowania hotelami dla dorosłych np. w Grecji i Wyspach Kanaryjskich. Takimi wczasami interesują się zwłaszcza single, pary, także te wybierające się w podróż poślubną.

Mało płaczu, dużo sportowych atrakcji

Skąd rosnąca popularność takich miejsc? Kluczem do sukcesu jest gwarancja ciszy i spokoju. W tych obiektach nie spotkamy dzieci chlapiących się wodą w basenie czy hałasujących na placu zabaw pod oknami. - Większość hoteli wyróżnia też zdrowa kuchnia, bogata oferta zajęć dodatkowych m.in. sportowych czy wellness i spa - mówi Magda Plutecka-Dydoń, rzecznik prasowy Neckermanna i podaje przykłady: >> hotelu Bluebay Villas Doradas na Dominikanie - oferuje kurs przyrządzania sushi, >> w hotelach na egzotycznych kierunkach można liczyć na zajęcia np. z windsurfingu, żeglowania, a w niektórych nawet przejażdżki łodzią ze szklanym dnem, sesje nurkowania czy korzystanie z pola golfowego, >> w hotelach znanej marki SENTIDO Thomasa Cooka - klienci mają m.in. zapewnione późniejsze śniadania, opiekę concierge, zabiegi wellness czy specjalny program "Culture&People" obejmujący dodatkowe atrakcje takie jak np. degustacje wina.

Ile kosztuje pobyt?

Hotele tylko dla dorosłych to najczęściej obiekty 4-gwiazdkowe lub o wyższym standardzie w bardzo dobrej lokalizacji. Zazwyczaj położone na uboczu, ale w niedużej odległości od rozrywki pobliskich kurortów Wczasy w nich nie należą do najtańszych. Przykładowe ceny tygodniowych wczasów z serwisu Wakacje.pl to: >> 3 190 zł w hotelu Agios Gordios (Grecja, Korfu), który dostał od wczasowiczów 8,4 punktów na 10, (wylot 30 czerwca w ofercie last minute, bez 16 proc. obniżki kosztowałyby 3 810 zł); >> 2 549 zł w hotelu Iberotel Coraya Beach (Egipt) - z punktacją 8,7 (wylot 4 lipca, cena last minute, bez 15 proc. obniżki 2 999 zł); >> 3 059 zł - w hotelu Design R2 Bahia Playa (Hiszpania, Fuerteventura) - z punktacją 8,6 (wylot 2 lipca, cena w ofercie last minute tańsza o 29 proc., bez niej wczasy kosztują 4 309 zł); >> 7 695 zł w hotelu Paradisus Princesa Del Mar (Kuba) - z 9 punktami (wylot 2 lipca).Więcej o: