Brave Kids. Festiwal dzielnych dzieci w pięciu polskich miastach

konwoj
11.06.2015 20:20
Pięć polskich miast - Przemyśl, Puszczykowo, Wałbrzych, Warszawa i Wrocław - ugości od 20 czerwca do 12 lipca ponad sto najodważniejszych dzieci świata. O ich odwadze świadczy fakt, że wbrew okolicznościom rozwijają swoje zdolności artystyczne. Organizatorzy festiwalu Brave Kids przygotowali dla nich pikniki integracyjne i warsztaty
Gośćmi 6. edycji projektu będzie 20 grup młodych artystów z 17 krajów na czterech kontynentach. Mali giganci w wieku 8-16 lat pokażą, z czego słyną w swoim regionie. Z Angoli przyjedzie zespół teatralno-baletowy, który łączy taniec z teatrem i muzyką. Estonia pochwali się małoletnimi cyrkowcami, Indie dziewczętami wykonującymi prastary taniec hinduski, a Słowacja grupką szlifującą warsztat aktorski.

W ciągu trzech tygodni spędzonych w Polsce dzieci staną do rywalizacji, udzielając się w warsztatach, paradach i widowiskowych spektaklach. Najpierw każda z grup zaprezentuje program stworzony specjalnie pod kątem przyjazdu do Polski. Następnie chłopcy i dziewczęta wystąpią w półfinałach, które odbędą się w każdym z pięciu miast gospodarzy. Zwieńczeniem festiwalu będzie wielki występ w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Dziecięce pokazy mają przede wszystkim uczulić publiczność na kwestie międzykulturowego dialogu i tolerancji. W czasie festiwalu mali artyści będę nocować u polskich rodzin.

- Poprzez projekt Brave Kids chcemy pokazać tym dzieciom, że to, co robią, jest istotne, ponieważ otwiera dla nich świat. Wizyta w Polsce to dla młodych artystów także okazja poznania innych tradycji muzycznych, pieśni, tańców i wymiany umiejętności - wyjaśnia ideę festiwalu Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids.

Twarzą tegorocznego wydarzenia jest dziewczyna wywodząca się z plemienia Indian Kayapo, które słynie z ochrony amazońskich lasów deszczowych.