Chciała tylko pojeździć na rowerze i porobić zdjęcia... a przejechała Polskę dookoła

pp
24.07.2015 12:59
Zdjęcia Anity Demianowicz - www.banita.travel.pl

Zdjęcia Anity Demianowicz - www.banita.travel.pl (fot. za instagram.com/banita_travel / facebook.com/BanitaTravelPl)

Nikomu o tym nie mówiła, nie narobiła dookoła szumu, a zrobiła jedną z lepszych promocji naszego kraju
Anita Demianowicz jest podróżniczką. Prowadzi bloga banita.travel.pl, na którym opisuje swoje wojaże. Tego jednak nie pokazała. Sama obserwuję ją na Facebooku i ze zdziwieniem odkryłam, że 22 lipca pochwaliła się podróżą na rowerze dookoła Polski. 3550 kilometrów, 7 tygodni w drodze i tysiące zrobionych zdjęć. Na nich wszystkich Polska - piękna i kolorowa.

W pierwszym swoim poście po powrocie Anita pisze: "Wydaje mi się też, że udało mi się choć trochę zrealizować cel, który mi przyświecał: pokazać Wam, że Polska jest piękna. Bo mimo wszystko w naszym kraju wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Ile razy widziałam to zdziwienie na twarzach przypadkowych osób i słyszałam pytanie: A nie lepiej było pojechać... (i tu padały nazwy różnych krajów)? Nie, nie lepiej, bo przecież Polska jest fajna".

- Nikt nie wiedział o tej podróży. Pomysł powstał w zeszłym roku, jednak wówczas z braku czasu przejechałam jedynie wzdłuż wschodniej granicy. Nie była to żadna planowana akcja. Jechałam dla siebie, chciałam pobyć więcej na łonie natury, zresetować się. Poza tym pomyślałam, że dobrze by było pokazać jaka piękna jest Polska. Mamy niesamowite miejsca i niczego o nich nie wiemy. Egzotyki szukamy bardzo daleko, a okazuje się, że jest ona bardzo blisko - mam nadzieję, że można to zobaczyć na moich zdjęciach. Po prostu chciałam pojeździć na rowerze i porobić zdjęcia - opowiada Anita Demianowicz.

Zdjęcia Anity z podróży po Polsce zobaczysz tutaj.