Alexander Wang świętuje, Victoria Beckham zaskakuje, a Kanye West gwiazdorzy, czyli New York Fashion Week w pigułce

Agata Piasecka
14.09.2015 20:00
David Beckham

David Beckham (ANDREW KELLY/REUTERS)

W Nowym Jorku trwa właśnie tydzień mody, na którym zobaczyć można, co będziemy nosić na wiosnę 2016 r.
Już wiadomo, że w naszych szafach na pewno nie może zabraknąć bluzki lub sukienki z długimi rękawami odsłaniającymi ramiona, jakie można było zobaczyć m.in. u Rachel Zoe, Dereka Lama i Wesa Gordona. Pokaz tej pierwszej stał się głośny jednak nie tylko ze względu na stroje. Fakt, że tym razem widzowie mieli modelki dosłownie na wyciągnięcie ręki, sprawił, że niektórzy dziennikarze poważnie zmartwili się wystającymi żebrami modelek. Z kolei Victoria Beckham raz na zawsze udowodniła, że jest świetną projektantką. Jej kolekcja, dla której inspiracją była beztroska, jest po prostu świetna. Wszystkie fashion victim będą na pewno nosić jej ogromne torby w kształcie półksiężyca.

W Nowym Jorku pełno też jubileuszy. Alexander Wang świętował dziesięciolecie istnienia swojej marki. Z tej okazji pokazał po raz pierwszy pokazał także męskie ubrania. Po pokazie gwiazdy, w tym Nicki Minaj i Lady Gaga bawiły się na after party, które uświetnił występ tancerek na rurze. Swoją dekadę w domu mody Givenchy obchodził z kolei projektant Riccardo Tisci, który w ramach promowania nowego flagowego sklepu na Madison Avenue przeniósł pokaz z Paryża do Nowego Jorku i zrobił to z pompą.

Scenografią zajęła się słynna współczesna artystka Marina Abramovic, a na wybiegu pokazano 88 kreacji od mody męskiej po haute couture. Część inspirowaną zresztą projektami sprzed lat. A do tego jeszcze niektóre modelki miały na twarzach biżuteryjne maski wykonane przez mistrzynię makijażu Pat McGrath. Media niestety skupiły się głównie na ciężarnej Kim Kardashian West i jej prześwitującej koronkowej sukience, w której przyszła oglądać pokaz.

Zostając przy państwu Westach - mąż Kim, Kanye podpadł projektantom, kiedy w ostatniej chwili ogłosił, że w środę pokaże swoją drugą kolekcję dla Adidasa. W związku z tym, że raper skupi na sobie całą uwagę, mniej znani krawcy muszą przesunąć swoje planowane od miesięcy pokazy.