Seksowne bikini wyczyści morze z zanieczyszczeń

Jolanta Korucu
10.11.2015 10:30
Futurystyczny kostium kąpielowy wymyślili badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Ma trafić do sprzedaży jeszcze przed latem 2016
Pozornie bikini wygląda jak wiele innych, choć trzeba przyznać, że ma wyjątkowo zmysłowy designe. Futurystyczny kostium kąpielowy "gąbka" ma jednak nie tylko dobrze wyglądać, a przede wszystkim oczyszczać morze z zanieczyszczeń. Bikini waży tylko 54 gramy i może pomieścić toksyny nawet do dwudziestokrotności tej masy.

Ekologiczny kostium wymyślili badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside. Wykorzystali oni materiał, którego używa się, aby oczyścić wodę z wycieków ropy i wycieków chemicznych, a następnie wydrukowali go w technologii 3 D.

Jak mówią wynalazcy kostium może być użyty 25 razy, następnie powinien trafić z powrotem do sklepu, a dalej do laboratorium, gdzie zostanie poddany recyklingowi.

Osoba, która kupiła kostium otrzyma nowy model w bardzo niskiej cenie. Naukowcy mają nadzieję, że ekologiczny kostium sprawi, że pływanie będzie nie tylko przyjemnością, ale działaniem na rzecz ratowania środowiska. Ma trafić wkrótce do produkcji, więc jest szansa że w sklepach pojawi się jeszcze przez sezonem letnim 2016.Więcej o: