Najlepsze świąteczne jarmarki w Europie? Według "The Sun" warszawski jest w ścisłej piątce!

ab
20.11.2015 14:27
Jarmark świąteczny na staromiejskim rynku

Jarmark świąteczny na staromiejskim rynku (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Brytyjski dziennik zachwala Warszawę jako miasto, do którego warto wybrać się na przedświąteczne zakupy. W zestawieniu są też Paryż i Budapeszt
- Warszawa to miasto przytulnych barów i restauracji, które mogą skusić zmęczonych podróżnych i naprawdę przechodzą same siebie na święta - pisze "The Sun". Chwiali stolicę Polski za organizację nie jednego a kilku świątecznych jarmarków. Redakcja poleca nasze pierniki i grzane piwo z miodem i goździkami. - Polska jest znana z tradycyjnych, ręcznie zdobionych szklanych bombek - podpowiada dziennik. Przy okazji radzi odwiedzić Łazienki Królewskie.

W zestawieniu "Pięciu najlepszych europejskich jarmarków świątecznych" znalazły się też Sofia, Paryż, Budapeszt i Bukareszt.

Informacją chwali się stołeczny ratusz. Urzędnicy informują, że pierniki i mnóstwo innych specjałów będzie można kupić na jarmarkach bożonarodzeniowych na Podwalu (od 27 listopada do 6 stycznia) i przy Stadionie Narodowym (od 28 listopada do 23 grudnia). Grzane piwo i wino będzie dostępne w pawilonach gastronomicznych przy lodowisku na Rynku Starego Miasta i pod Pałacem Kultury i Nauki. Na Trakcie Królewskim, wielu ulicach i placach Warszawy już montowane są dekoracje świąteczne. Iluminacja w stolicy zaświeci 5 grudnia i będzie ozdabiać nasze miasto do pierwszych dni lutego.

Zobacz także
  • Podziel się