Już wiemy kto zagra Michalinę Wisłocką w filmie "Sztuka kochania"

stan
13.01.2016 12:05
fot. Michalina Wisłocka. Sztuka kochania

fot. Michalina Wisłocka. Sztuka kochania (fot. Michalina Wisłocka. Sztuka kochania)

Magdalena Boczarska wcieli się w rolę słynnej lekarki, której książka o seksie przyniosła prawdziwą rewolucję w życiu Polaków
Po opowieści o tym, jak Zbigniew Religa dokonał pierwszej w Polsce transplantacji serca czyli filmie "Bogowie" producent Piotr Woźniak-Starak przygotowuje historię o innej rewolucji dokonanej przez lekarza. A raczej lekarkę - Michalinę Wisłocką. Ta ginekolog, cytolog a także seksuolog swoją najsłynniejszą książką "Sztuka kochania" zmieniła spojrzenie Polaków na seks. I właśnie taki tytuł - "Sztuka kochania" będzie nosił film o powstawaniu tej przełomowej książki, sprzedanej w ponad 7 mln egzemplarzy.

Reżyserką filmu jest Marysia Sadowska ("Dzień kobiet"), scenariusz napisał Krzysztof Rak, obsypany nagrodami za scenariusz "Bogów", a za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński. Producentami filmu są Piotr Woźniak-Starak oraz Krzysztof Terej, twórcy spektakularnego sukcesu "Bogów".

Główną rolę w filmie zagra Magdalena Boczarska, znana m.in. z ról w filmach "Różyczka" czy "Bejbi blues". Zmierzy się ze swoją bohaterką w wieku od prawie trzydziestu do ponad pięćdziesięciu lat, gdyż akcja filmu rozgrywać się będzie od końca lat 40. do połowy lat 70.

Zdjęcia do filmu, kręcone głownie w Warszawie, mają się rozpocząć już wkrótce. Premiera filmu zaplanowana jest na zimę 2016/17.