Prokuratura w sprawie prześmiewczego filmiku. Co stanie się z internautą z Nowego Sącza?

jk
28.01.2016 11:59
Andrzej Duda

Andrzej Duda (Fot. Łukasz Węgrzyn / Agencja Gazeta)

Prokuratura nie doszukała się znieważenia głowy państwa w prześmiewczym filmiku, ale internauta usłyszał jednak zarzut kierowania gróźb karalnych
- Internauta z Nowego Sącza, który opublikował prześmiewczy filmik o prezydencie nie znieważył głowy państwa - powiedział Waldemar Starzak, szef prokuratury rejowej w Nowym Sączu.

Zdaniem śledczych internauta umieścił jednak w komentarzach na jednym z portali internetowych groźby karalne pod adresem osoby, która zawiadomiła prokuraturę o obrażającym prezydenta filmiku. Za groźby karalne grozi maksymalnie kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Nowosądeczanin przyznał się do kierowania gróźb karalnych, wyraził skruchę i złożył obszerne wyjaśnienia. Do akt sprawy załączono przeprosiny mężczyzny kierowane do osób, które mogły poczuć się urażone jego postępowaniem. Przeprosiny mężczyzna również zamieścił na portalu społecznościowym.

Obecnie prokuratura będzie prowadziła dalsze śledztwo i zdecyduje czy zostanie skierowany do sądu akt oskarżenia. - Wszystko będzie zależało od dalszych czynności prokuratorskich - podsumował szef nowosądeckiej prokuratury.

Filmik nowosądeczanina przedstawia prezydenta, który składa kwiaty pod pomnikiem Romana Dmowskiego, ale został on puszczony od tyłu. Internauta zatytułował obraz "Pijany prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego".Przypomnijmy, że rano prezydent Andrzej Duda na Twitterze napisał: Prokuratura? Dajcie spokój:/. Odniósł się tym samym z dystansem do sprawy przeszukania mieszkania internauty i konfiskaty jego komputera.

Zobacz także
  • Podziel się