Darmowa aplikacja pozwala na zbieranie "pieczątek" w kawiarniach

jk
28.01.2016 12:52
Jak parzyć kawę, żeby wydobyć z niej moc i aromat

Jak parzyć kawę, żeby wydobyć z niej moc i aromat (123RF)

Lubicie zbierać pieczątki na kartonikach, aby dostać kawę gratis? Możecie skorzystać ze specjalnej aplikacji
Aplikacja Kekemeke jest bezpłatna dla konsumentów i działa także bez dostępu do internetu. Pozwala na zbieranie "pieczątek" w 429 miejscach w całej Polsce, głównie w lokalach gastronomicznych, choć twórcy regularnie od dwóch lat poszerzają tę bazę np. w styczniu pojawiło się 56 nowych punktów. Z aplikacji korzysta obecnie 80 tys. osób.

Jak działa aplikacja?

Jeśli jest to pierwsze użycie Kekemeke, klient lokalu pobiera na swój telefon bezpłatną aplikację, do której nie musi się logować. Podczas składania zamówienia pracownik nabija pieczątkę na karcie lokalu w smartfonie użytkownika za pomocą indywidualnego kodu PIN - działa to nawet wtedy, gdy użytkownik nie ma połączenia z internetem. Podobnie wygląda odbieranie prezentu, które także potwierdzane jest kodem PIN. Całość zajmuje zaledwie kilka sekund.

Po co zbierać "pieczątki"?

Tylko w styczniu partnerzy Kekemeke rozdali 3 tys. prezentów o wartości 60 tys. zł np. po zebraniu 7 pieczątek można otrzymać lunch gratis. Klient jest nagradzany za lojalność.

Kekemeke zostało stworzone przez Tomasza Bucholca i Adama Zajdzika. Jak mówią wszystko zaczęło się od portfela Adama. Konkretnie chodziło o wymianę starego, grubego modelu na cieńszy. Problem polegał jednak na tym, że wersja slim, choć poręczna, mieściła właściwie tylko prawo jazdy i kartę płatniczą. To oznaczało, że właściciel - regularny konsument kawy i lunchów na mieście - nagle nie miał gdzie przechowywać papierowych kart, na których dotąd zbierał pieczątki, by po zgromadzeniu odpowiedniej ich liczby móc skorzystać z gratisów bądź rabatów. I tak powstał pomysł na aplikację.

Zobacz także
  • Podziel się