Urząd Skarbowy, ZUS, NFZ: "polskie obozy zagłady". Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z szokującym memem

mk
17.02.2016 09:39

Facebook

Związek Pracodawców i Przedsiębiorców opublikował na swoim fanapage'u na Facebook'u kontrowersyjnego mema. Budynki Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Narodowego Funduszu Zdrowia opatrzone zostały podpisem "polskie obozy zagłady". Na sprawę zareagowali przedstawiciele Muzeum Auschwitz. Mem został usunięty w środę rano
Opublikowany we wtorek mem polubiło do środy ok. 10 tys. użytkowników, a udostępniło go ok. 7 tysięcy. - Zamieszczanie takiej grafiki to rzecz bardzo smutna. Zwłaszcza, kiedy pamiętamy o tym, co działo się w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych i zagłady stworzonych przez Niemcy w okupowanej Polsce. Wykorzystywanie tej niezwykle tragicznej i bolesnej historii jest zwyczajnie nie na miejscu - skomentowali sprawę pracownicy Muzeum Auschwitz.

Podobne zdanie wyraziły dziesiątki internautów. Niektórzy nie widzieli jednak w tym nic niestosownego: "NFZ ZUS i US to polskie obozy zagłady, które działają teraz i przyczyniają się do zagłady polskiej przedsiębiorczości" - przyznał jeden z użytkowników Facebooka.

Zwróciliśmy się do Związku Pracodawców i Przedsiębiorców z prośbą o komentarz. Usłyszeliśmy, że "wszyscy są na spotkaniach", zostaliśmy poproszeni o wysłanie pytań e-mailem. Czekamy na odpowiedź.

Mem pierwotnie ukazał się na fanpage'u blogera o pseudonimie Goorsky.

Zobacz także
  • Podziel się