"Dni talentu". Bezpłatne szkółki piłkarskie w 24 miastach!

g
01.06.2016 16:08
W dniach 3-5 czerwca i 17-19 czerwca w dwudziestu czterech polskich miastach odbędą się "Dni talentu", organizowane przez lokalne Akademie Młodych Orłów. W ich trakcie wyłonieni zostaną nowi adepci bezpłatnych szkółek piłkarskich. Organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym sieć sklepów Biedronka.
W trakcie "Dni talentu" na orlikach w dwudziestu czterech miastach na terenie całego kraju dziewczynki i chłopcy będą mogli sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności podczas kwalifikacji do Akademii Młodych Orłów. Przeprowadzone pod okiem szkoleniowców PZPN specjalne testy sprawności fizycznej i piłkarskiej pozwolą na wyłowienie młodych piłkarskich talentów. Najlepsi zawodnicy zostaną zakwalifikowani do udziału w całorocznych bezpłatnych zajęciach piłkarskich, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Akademia Młodych Orłów to realizowany od 2014 roku projekt bezpłatnych szkółek piłkarskich.

Obecnie Akademie działają w 24 miastach: Białej Podlaskiej, Bydgoszczy, Dębicy, Ełku, Gdańsku, Jeleniej Górze, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łomży, Łodzi, Międzyrzeczu, Nysie, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Sandomierzu, Szczecinie, Tarnowie, Tczewie, Zielonej Górze  i Wrocławiu.

Dzięki nim dzieci w wieku 6-11 lat mogą rozwijać swoje sportowe pasje. Zawodnicy podzieleni są na trzy grupy wiekowe: 6-7 lat (Skrzaty), 8-9 lat (Żaki) oraz 10-11 lat (Orliki). W każdej kategorii tworzone są dwie grupy liczące po 16 zawodników, co oznacza, że w ramach jednej AMO trenuje blisko 100 młodych zawodników.

Więcej informacji na stronie laczynaspilka.pl

Więcej o: