"Futbolove Historie". Wystawa dla prawdziwych wielbicieli futbolu

Konrad Wojciechowski
06.06.2016 07:57
Piłka nożna

Piłka nożna (PHIL NOBLE)

Żaden fan piłki nożnej nie może przegapić futbolowej ekspozycji zorganizowanej przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Wystawę "Futbolove Historie" można oglądać od piątku, przez całe lato, do końca października.
Pasjonaci kopanej będę mogli obejrzeć bezcenne trofea z przepastnej kolekcji Stefana Szczepłka, znanego dziennikarza i autora wielu książek poświęconych tematyce piłkarskiej. Szczepłek przez lata uzbierał wiele cennych łupów - ma koszulki z autografami takich sław jak Marco van Basten, Eusebio czy Zinedine Zidane.

Posiada też reprezentacyjne trykoty biało-czerwonych, w których grali m.in. Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato, Zbigniew Boniek, Jan Tomaszewski i Kazimierz Deyna. Pierwszą koszulkę piłkarską, która zapoczątkowała zbieranie strojów futbolowych legend, jest ta należąca do Anglika Mike'a Channona z pamiętnego zwycięskiego remisu na Wembley z 1973 roku.

Te i inne eksponaty trafiły do gablotek "Futbolovej Historii".

Poza samym zwiedzaniem i oglądaniem Państwowe Muzeum Etnograficzne zaprasza - w ramach wystawy - na wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji podczas Euro 2016.

12 czerwca będzie można obejrzeć tam spotkanie Polaków z Irlandią, cztery dni później arcyważny bój z Niemcami, a 21 czerwca mecz z Ukrainą. Ale na tym nie koniec atrakcji.

W dniu transmisji pierwszego występu biało-czerwonych w muzeum odbędzie się premiera książki "Lewandowski. Wygrane marzenia" Dariusza Tuzimka oraz piłkarskie warsztaty rodzinne.

16 czerwca oglądanie spotkania z Niemcami poprzedzą przedmeczowe warsztaty i animacje, a przed ostatnim meczem grupowym z Ukrainą, na warsztaty zaprasza Ukraiński Dom.

Na kibiców czekają też przekąski i napoje orzeźwiające serwowane w trakcie potyczek kadry Adama Nawałki, aby nie brakowało siły i zapału do trzymania kciuków za naszych zawodników.

Ceny biletów na wystawę czasową "Futbolove Historie" wynoszą 10 zł (bilet ulgowy), 15 zł (bilet grupowy, min. dziesięć osób) i 20 zł (bilet normalny). Bilety na wystawę do kupienia w kasie PME, przez internet, lub telefonicznie pod numerem 22 696 53 80. Tą drogą można też zarezerwować miejsce w muzeum na oglądanie meczów Polaków.

Więcej o: