Facebook ma już 1,7 mld. użytkowników. Chce więcej, więc wyśle samoloty z internetem

tad
28.07.2016 14:53
Facebook

Facebook (STEPHEN LAM / REUTERS / REUTERS)

Zespół Marka Zuckerberga podsumował ostatnie trzy miesiące działalności Facebooka i usług z nim związanych. Takich liczb może pozazdrościć każdy!
Z "fejsa" korzysta już ponad 1,7 miliarda ludzi na całym świecie, a 1,1 miliarda powraca do serwisu codziennie. Blisko 60 milionów aktywnych stron to fanpage'e prowadzone przez firmy i przedsiębiorstwa.

Jednym najpopularniejszych materiałów na Facebooku okazało się wideo w formie relacji na żywo, przeprowadzanej poprzez Candace Payne z Teksasu. 37-letnia matka dwójki dzieci kupiła maskę Chewbacki, przymierzyła ją, wydając dziwne dźwięki i śmiejąc się, a całość zrelacjonowała, korzystając z usługi Facebook Live. Film w ciągu dwóch dni obejrzano 100 milionów razy, dziś na liczniku ma aż 160 milionów odtworzeń.

FB chwali się, że internautom do gustu przypadły zdjęcia wykonane w technice 360 stopni (sferyczne), jest ich już ponad 4 miliony. Natomiast z Facebook Lite, czyli lekkiej wersji aplikacji na system Android korzysta ponad 100 milionów ludzi.

Pozostałe aplikacje ze stajni Zuckerberga również radzą sobie nieźle. Z Instagrama korzysta ponad 500 milionów osób miesięcznie i ponad 300 milionów osób dziennie. Messenger oraz WhatsApp przekroczyły próg miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie.

Facebook w najbliższym czasie skupi się na projekcie Aquili, samolotu zasilanego energią słoneczną, który dostarczy internet na tereny, gdzie dostęp do tradycyjnej infrastruktury teleinformatycznej jest niemożliwy lub utrudniony.

Więcej o: