Sylwester w Warszawie: biały, z wąsem i cygarem

Anna Bieluń
28.12.2009 19:46
Ręka w górę, kto właśnie obudził się, że sylwester tuż, tuż. Oto program ratunkowy dla spóźnialskich. Proszę przejrzeć (bo atrakcji mnóstwo), wybrać, wydłubać z portmonetki resztę przedświątecznej zaliczki i wyruszyć w noc!
NOC KONCERTOWA

Sprawdzałam dwa razy. Ale rzeczywiście: Vavamuffin, Ba-Lan Soundsystem i Zjednoczenie Sound System spotkają się sylwestrowo w Centralnym Basenie Artystycznym. I zagrają na żywo. Towarzyszyć im będą DJ Yasman, Krzaku i Dubbist więc zapowiada się najbardziej reggae'owa noc w Warszawie. Można powiedzieć: ambasada Jamajki.

Takie klimaty panować mają też na wdziankach zaproszonych gości, co to przekąszać będą przekąski zimne i ciepłe, siorbać drinki z palemką i bujać się w gorących czarnych rytmach, a nawet umierać ze śmiechu, bo wystąpi też kabaret. Są jeszcze miejsca!

Jamaica Reggae Nowy Rok

Centralny Basen Artystyczny

ul. Konopnickiej 6

wjazd: 200 zł

rezerwacje: 501639101, 502531289

www.basen.art.plNOC ZE ŚLEDZIEM A LA CHRUSZCZOW

Towarzyszki i Towarzysze, z woli Partii noworoczną rzeczywistość powitać możecie również w klimacie PRL. Przy kompozycji muzycznej z lat 70. i 80. pląsać będziemy w przystrojonym zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Sekretarza Partii Klubie pod Gwiazdami.

Suto zastawiony stół imperialistyczny zaoferuje: żurek a la Samopomoc Chłopska, pieczeń z tuczników z GS-u, szynkę na kartki oraz sernik a la I Sekretarz.

Popijemy winem czerwonym jak krew robotnika, a jeśli nasz strój z epoki (bo takowy być musi) spodoba się zacnej komisji, wygrać możemy żelazko produkcji ZSRR, papier toaletowy na sznurku lub kartki na wódkę.

Uwaga! Jak głosi instrukcja: osoby pozbawione dobrego humoru będą z balu usuwane w imię dobra ogółu. Ewentualne pretensje kierować do księgi skarg i zażaleń. Miejsc wolnych pod dostatkiem!

Sylwester w stylu PRL

Klub pod Gwiazdami & Lungo

Al. Jerozolimskie 42

wjazd: 299 zł

rezerwacje: (22) 8288808BIAŁA NOC

A w Zwiążmnie biało. Będzie biel stroju, wystroju i szwedzkiego stołu (na którym pojawi się podobno nawet sushi!). Zainwestujmy więc w proszek do prania i ubrani w najpiękniejszy odcień bieli przybywajmy na Pragę.

Miejsca jeszcze są, ale spieszyć się trzeba. Jeśli pogoda dopisze, zamiast sztucznych ogni uczestnicy puszczą w niebo chińskie lampiony, co to powolutku uniosą się wraz ze starym rokiem - daleko, daleko...

Biały Sylwester

Zwiążmnie

ul. 11 listopada 22/8

wjazd: 50-150 zł

rezerwacje: 790795885NOC Z WĄSEM

Kogo trapi szarość dnia powszedniego, tego wysyłam do Dobrej Karmy. I to szybko, bo do kupienia są ostatnie miejsca siedzące. Zabawa będzie z wąsem - obowiązkowym zarówno dla pań, jak i dla panów (do kupienia u biletera). Spośród 12 fasonów wybrać możemy na przykład typ casanova. Przyklejamy i szusujemy na parkiet. W takim to absurdalnym stylu wznosić będziemy toasty, podjadać wegeprzekąski i popijać integracyjne drinki tajlandzkie. Taki bucket drink serwowany jest w specjalnym wiaderku, z którego pije sześć osób. A wiadomo, co zbliża Polaków najbardziej! Do dzieła więc!

Sylwester "Mam wszystko w wąsie!"

Dobra Karma

ul. Górczewska 67

wjazd: 50 zł

rezerwacje: renia@dobrakarma.plNOC "NA BOGATO"

Propozycja dla wybrednych i takich, co lubią krewetki marynowane w sosie z limonki. Do tego bogaty open bar, pieczone vol-au-vent wypełnione kurczakiem i filet z białego halibuta serwowany na pierzynce z dzikiego ryżu (z sosem paprykowym z dodatkiem owocu tamandrynowca rzecz jasna). Całą tę wykwintność znajdziemy oczywiście w centrum Warszawy, w kultowej Hard Rock Cafe. Gdyby ktoś myślał, że klimat będzie rockowy, to z błędu wyprowadzam - atmosfera ma być wielce taneczna. Zagrają na żywo Rock and Roll Boys i DJ Roku, będzie więc dużo dźwięków z lat 70., 80. i 90.

Ze wszystkich atrakcji najbardziej kuszą mnie jednak ostrygi uwieńczone kostkami arbuza. O sacré bleu!

Hard Rock Cafe Złote Tarasy ul. Zlota 59

wjazd: 300 - 500 zł

rezerwacje: 506-690-211NOC PRZEBIERANEK

Kto w zaciszu domowej sypialni lubi przebierać się w dziwne ciuszki, ten w sylwestra może wypełznąć na miasto. A konkretnie do Snu Pszczoły na Inżynierską. Na górnej sali tegoż miejsca bawić się będziemy bowiem w przebraniach bohaterów filmowych. Kim będziecie: Rambo, Terminatorem czy może Rysiem z Klanu?

Jeśli dobrze pokombinujecie, czeka was nie lada nagroda - otwarcie rachunku w barze. Pić będzie można za 200 zł, więc to nagroda z kacem w załączniku. No, chyba że ktoś sprytny i podzieli się z przyjaciółmi. Organizatorzy zapowiadają możliwość zakupu biletów przy wejściu na imprezę.

Sylwester przebierany

Sen Pszczoły

ul. Inżynierska 3

wjazd: 60-100 zł

rezerwacje: 791311060NOC Z HITAMI HITÓW

Kto jeść nie musi, a woli pokicać wokół fontanny, ten niech kieruje się do klubu Mirage. Tam sytuacja prezentuje się następująco: końcówka miejsc siedzących i wystarczająca ilość zwykłych wejściówek, które kupić można nawet przed samą imprezą. Balanga podzielona będzie na dwie sale, w których zaznamy na przemian: tanecznych staroci i śmietanki obecnie serwowanych hitów.

Noc Sylwestrowa Colorfull Nights

Club Mirage

plac Defilad 1

rezerwacje: (022) 656 71 11NOC NA STOJĄCO

Ostatnie miejsca stojące znajdziemy również w Powiększeniu. Dolna sala zakwitnie dźwiękami Burna Reynoldsa z Soul Service i muzyką funk, disco oraz mieszanką piosenek i lat 80. Na górze chillout z Grajkiem Krawcem z Retroakcji. I afterparty z prawdziwego zdarzenia, na które (od godziny piątej) wejść będzie można za dychacza.

PowiĘkszony Sylwester

Powiększenie

ul. Nowy Świat 27

wjazd: 100 zł, after: 10 zł

rezerwacje: powiekszenie@gmail.com

www.klubpowiekszenie.blogspot.comNOC Z WŁASNĄ FLASZKĄ

Jeszcze coś dla tych, którzy nie ufają zaopatrzeniu barów i sami wolą nalewać sobie do kieliszków. Władze Saturatora okazały wspaniałomyślność i zapowiedziały, że pomimo funkcjonowania wszystkich barów, goście będą mogli wnosić własny alkohol! Kto napić się lubi, bierze więc pod pachę towarzystwo i udaje się w alkoholowy wir w takt najlepiej wyselekcjonowanych hitów od lat 70. po współczesne. W tym roku uruchomiona zostanie dodatkowa przestrzeń - Saturator II, czyli 200 mkw., na których zmieści się 400 gości więcej niż zwykle.

Zabawa Sylwestrowa

Saturator

ul. 11 listopada 22

wjazd: 50-150 zł

rezerwacje: 504 353 772NOC KWIECISTA, A NAWET Z CYGAREM

Jeśli na parkiet wyciągają was gorące rytmy latynoskie - wysyłam do Balsamu. Są jeszcze miejsca, ale trzeba się spieszyć! Będzie brazylijska samba, amerykański funk, jamajskie reggae a nawet mniej znane calypso i soca. To słoneczny sylwester z bardzo kolorową muzyką w wydaniu Dj-a Barego, Rastamańka i oszałamiającej swym mocnym głosem Georginy. Do tego tropikalne drinki i pikantne przekąski!

Balsam

ul. Racławicka 99 (Fort Mokotów)

wjazd: 220 zł

rezerwacje: (022) 898 28 43

Masz temat dla reportera Metra? Pisz: metro@agora.pl