Reks pomoże w adopcji zwierząt

tad
07.06.2010 21:00
Mieszkańcy Białegostoku od poniedziałku mogą cieszyć się z pierwszej w Polsce ścieżki edukacyjnej poświęconej adopcji zwierząt
"Ścieżka edukacyjna Reksa" powstała w białostockim schronisku dla zwierząt przy ul. Dolistowskiej. - To efekt współpracy pracowników schroniska i władz miasta, które przyjęły program przeciwdziałania bezdomności zwierząt domowych - mówi Waldemar Okulus, kierownik schroniska. - To pierwsza w Polsce taka inicjatywa, która kładzie nacisk na prozwierzęcą edukację przedszkolaków, uczniów i młodzieży - dodaje.

Na trasie ścieżki spotkamy osiem naturalnej wielkości posągów prezentujących wybrane rasy psów, a przy nich informacje o zwyczajach i charakterystycznych zachowaniach danego zwierzęcia. Wśród figur, na honorowym miejscu znalazła się postać kundelka. - To nasz Reks, czyli typowy schroniskowy psiak, którego imieniem nazywamy większość organizowanych przez nas akcji - mówi Waldemar Okulus.

Zwiedzający poznają też historie bezdomnych zwierząt ze schroniska. - Opowiadamy jak działa nasza instytucja, skąd i w jakich okolicznościach trafiły do nas wybrane psy i koty - mówi kierownik.

- Chcemy uwrażliwić dzieci na bezdomność zwierząt. Na kamiennym postumencie umieściliśmy skrzynkę, do której będzie wrzucać swoje pomysły na rozwiązanie tego problemu. Propozycje, które będą w zasięgu naszych możliwości, wprowadzimy w życie - zapewnia Waldemar Okulus.

Na www.cafeanimal.pl znajdziesz listę osób uhonorowanych Orderem Reksa. To dzięki nim powstała ścieżka edukacyjna.