Twittujący kandydaci na prezydenta

JoSz
16.06.2010 12:00
Twitt.pl, agregator polskich wpisów na Twitterze, przygotował stronę poświęconą wyborom prezydenckim. Co można na niej znaleźć? Komentarze i informacje od polityków, których nadaremnie szukać w tradycyjnych mediach
Dzięki mikroblogom polityków internauci mogą zapoznać się z wiadomościami ze sztabów wyborczych. Co więcej, mają możliwość przeczytania wpisów, komentarzy, zdobycia wiedzy o aktualnych wystąpieniach i debatach kandydatów. Korzystanie z >> twitt.pl , to dobry sposób, aby być na bieżąco w czasie kampanii prezydenckiej.

Politycy mogą w nowoczesny sposób "sprzedać" internautom swoje poglądy, a ci mogą lepiej poznać kandydatów startujących w wyborach prezydenckich. Korzyści jest jeszcze więcej. Politycy są "bliżej" swoich wyborców i mogą błyskawicznie reagować na wydarzenia.

Najpopularniejszym z twittujących kandydatów jest Andrzej Olechowski, który ma na swoim koncie ponad 400 wpisów oraz ponad tysiąc obserwujących. Mało aktywny jest Bronisław Komorowski. Na jego profilu użytkownicy mogą przeczytać jedynie około 50 wiadomości. Mimo tego jest popularnym politykiem wśród użytkowników, bo ma ponad 1300 obserwujących. W podobnej sytuacji jest Jarosław Kaczyński jeśli chodzi o aktywność na serwisie. Ma jednak tylko około 400 fanów na >> twitt.pl i jest przedostatni na liście najaktywniejszych użytkowników. Na końcu listy jest Andrzej Lepper. Na swoim koncie dodał tylko 2 wpisy i ma tylko 2 obserwujących.

- Taka duża aktywność polskich kandydatów prawdopodobnie jest spowodowana sukcesem prezydenckiej kampanii Baracka Obama w 2008 roku, której jednym z kluczowych elementów były Social Media. - mówi Rafał Janik, opiekun projektu Twitt.pl.