Róbcie plan, ruszajcie w tan

Michał Karpa
12.05.2011 23:00
Zgodnie z obietnicą sprzed tygodnia, przedstawiamy artystów, którzy wystąpią podczas drugiego weekendu Warsaw Music Week. Będzie równie eklektycznie, jak w minionym tygodniu.
Piątek

Imprezy opatrzone czerwonym zygzakowatym logo WMW zaplanowane są we wszystkich ważniejszych klubach stolicy. Do Kulturalnej wpadnie Mark de Clive-Lowe, jedna z wyróżniających się postaci sceny brokenbeats, którego wesprze wokalistka Bembe Segue. Impreza w murach PKiN będzie okazją, by świętować drugie urodziny popularnego cyklu Warsoul Sessions, promującego szeroko pojęte brzmienia neosoulowe (godz. 21, bilety 30 zł). W Powiększeniu z kolei Recognition Night, podczas której tech-house'owe sety zagrają: rezydujący w Berlinie Amerykanin Dave Turov oraz Andres Zacco z dalekiej Argentyny (godz. 22, bilety 10 zł).

Z podwórka przy Nowym Świecie już rzut beretem do Kamieniołomów, gdzie za deckami stanie DJ Mehdi - współzałożyciel francuskiej wytwórni Ed Banger, która wydała na świat m.in. takich artystów jak Justice, Uffie czy Krazy Baldhead. Nasączony elektroniką hip-hop - oto znak firmowy setów Francuza o tunezyjskich korzeniach (godz. 22, bilety 25 zł).

Warto również wybrać się na Powiśle do klubu 1500 m2, gdzie zagra Noze - najbardziej bodaj odjazdowe duo francuskiej sceny elektronicznej. Jeśli słyszycie tę nazwę pierwszy raz, koniecznie posłuchajcie albumu "Songs on the Rocks" - to jeden wielki muzyczny kabaret, z angielskimi tekstami zaśpiewanymi z zabawnym francuskim akcentem, no i oczywiście nawiązaniami do całej palety gatunków: od jazzu, przez blues i francuską chanson, na muzyce bałkańskiej nie kończąc.

Tego samego wieczoru wystąpi tam również Renaissance Man - fiński duet związany ze sceną house (godz. 22, bilety 20 zł).

Alternatywą dla wszystkich powyższych propozycji będzie koncert w Hydrozagadce. Na scenie praskiego klubu pojawią się dwa polskie zespoły: trójmiejska formacja Kobiety (znana m.in. dzięki doskonałemu kawałkowi "Marcello"), promująca najnowszy album "Mutanty", oraz warszawskie Ballady i Romanse, które zaprezentują materiał z płyty "Zapomnij".

Sobota

Choć zapowiada się nieco skromniej niż piątek, nie będziecie mogli narzekać. Miejscem numer jeden na mapie imprezowych wycieczek po stolicy powinno być 1500 m2. Tam w ramach cyklu Bass Theory, pojawi legenda sceny drum'n'bass - Goldie. Autor jednego z najważniejszych albumów dla tego gatunku (płyta "Timeless" z 1995 roku), dał się poznać również jako aktor, występując choćby w "Przekręcie" Guya Ritchiego. W klubie na Powiślu Goldie zaprezentuje się w towarzystwie MC Jakesa (godz. 21, bilety 35 zł).

Kamieniołomy z kolei zapraszają na imprezę pod hasłem "Kamienio-All-Stars", gdzie za gramofonami staną artyści, którzy w ciągu ostatniego tygodnia starali się rozbujać warszawskich klubowiczów, m.in. Erol Alkan, DJ Mehdi i DJ Zebra (godz. 22, bilety 5 zł). Café Kulturalna znów rozbrzmiewać będzie dźwiękami, jakie zaserwuje Niedźwiedź, w niektórych kręgach znany bardziej jako Envee z kolektywu Niewinni Czarodzieje (godz. 22, wstęp wolny). W Powiększeniu natomiast parkiet sponiewierają Radical Dancefloor Killers z zaproszonymi gości - Rude Boys Collective i Organauts (godz. 21, bilety 10 zł)/ Po drugiej stronie Wisły, w Hydrozagadce, balanga dedykowana muzycznym latom 90. - DDR: I Love The 90's (godz. 21, bilety 5 zł). Po ostatnim weekendzie wiemy jedno - dzieje się dużo, więc imprezowa synchronizacja to podstawa!

Masz temat dla reportera Metra? Napisz do nas: metro(at)agora.pl