Pogoda na weekend: Przygotujcie się na chłodniejsze dni z deszczem

ZK
13.07.2012 13:06
Parasole mogą być dziś potrzebne

Parasole mogą być dziś potrzebne (Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Wyborcza.pl)

Jak na lato nie będzie ciepło...

Sobota

Według Meteoprog.pl w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 25 stop. C. W tych miastach, jak i w pozostałych regionach kraju możemy spodziewać się jutro opadów.

Jak podaje portal Pogodynka.pl, w części północnej kraju i na krańcach południowo-wschodnich mogą wystąpić także burze. W dzień w całej Polsce zachmurzenie ma być umiarkowane. Temperatura maksymalna ma wynosić od 18 stop. C na wybrzeżu do około 23 stop. C w centrum Polski. Najcieplej, bo do 26 stop. C może być na południowym wschodzie. Wiatr - słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Według portalu Weatheronline.pl słonecznie i najcieplej będzie w okolicach Przemyśla. Burz w sobotę można się spodziewać w okolicach Krakowa i w północno-zachodniej części kraju.

Niedziela

Najwyraźniej pogoda jest obecnie trudna do przewidzenia. W niedzielę, jak podaje Pogodynka.pl burze mogą wystąpić jedynie w okolicach Przemyśla i Suwałk. Ale już według Weatheronline dokładnie odwrotnie - burz można spodziewać się w całym kraju, z wyjątkiem okolic Przemyśla i Krakowa. Także portal Twojapogoda zapowiada możliwe burze w całej Polsce z wyjątkiem południowo-wschodniego krańca kraju.

Temperatura w ciągu dnia według portali będzie się wahać między 18, a 23 stop. C. Najchłodniej ma być na Pomorzu. Najcieplej - w centrum lub na południowym-wschodzie.

Zobacz także
  • Podziel się