Nowa oferta sieci Play. Zamiast telefonu dostaniesz telewizję cyfrową

Tadeusz Płaczkiewicz
30.08.2012 16:25
Sieć Play wprowadza nową ofertę - klienci, którzy zdecydują się na kupno abonamentu bez telefonu będą mogli skorzystać z darmowego dostępu do platformy satelitarnej Cyfry Plus

Współpraca operatora komórkowego i właściciela telewizji cyfrowej trwa już od pewnego czasu - w czerwcu abonenci Cyfry Plus otrzymali możliwość korzystania z mobilnego internetu Play, później do salonów sprzedaży operatora komórkowego trafiły zestawy satelitarne. - Czas na kolejny krok współpracy i zaoferowanie naszym klientom czegoś, czego jeszcze na rynku nie było - zapowiadał Bartosz Dobrzyński, szef marketingu Playa.

O co chodzi? O abonament telefoniczny z pakietem telewizji satelitarnej zamiast telefonu, dostępny od 31 września 2012. Na rynku były co prawda oferty skonstruowane w ten sposób, zamiast "słuchawki" oferowano konsolę do gier, tablet lub komputer. - Chcemy trafić do tych, którzy mają już komórkę, a nadal szukają atrakcyjnej, innej niż wszystkie oferty, także do tych, którzy nie chcą płacić kilku rachunków - podkreśla Dobrzyński.

Najtańszy abonament nazwany "Canal+ HD Play" obejmujący telefonię i telewizję wyceniono na 59 zł, ma on 550 minut do wszystkich sieci (w promocji, oferta standardowa to 350 minut) lub 886 smsów i mmsów (standardowo 563), połączenia w sieci Play pozostają bezpłatne. Pakiet można rozszerzyć o Formułę 4.0, czyli nielimitowane połączenia i wiadomości do wszystkich sieci - abonament kosztuje wtedy 99 zł (w promocji, oferta standardowa to 109 zł). W ramach oferty telewizyjnej otrzymujemy kanały w jakości HD: Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, Canal+ Gol, Canal+ Weekend, Canal+ 3D) oraz ponad sto kanałów satelitarnych (także polskojęzyczne). Całość uzupełnia dekoder umożliwiający odbiór satelitarnej i naziemnej telewizji cyfrowej.

Drugi abonament to "Canal+ Start HD Play". Jest droższy w każdej opcji o 10 zł, ma za to bogatszą ofertę kanałów TV - m.in. 49 najpopularniejszych stacji, oraz kanały tematyczne Cyfry Plus: Ale kino+ HD, Planete+ HD, kuchnia+ HD, Domo+ HD, MiniMini+ HD i teleTOON+/HYPER+ HD.

Ruch Playa wydaje się oczywisty, inne sieci już wcześniej dały swoim klientom dostęp do telewizji, choć na zupełnie innych zasadach. Sieć Plus oferuje prawdziwą telewizję mobilną (dostarczaną przez Cyfrowy Polsat), którą oglądać można na ekranie komórki (8 kanałów TV i 12 radiowych), która kosztuje 19,90 zł. T-Mobile na sąsiednim, czeskim rynku oferuje własną platformę telewizji cyfrowej (reklamował ją Chuck Norris), a w Polsce przy współpracy z MTV wprowadził markę MTV Mobile z dostępem do programów muzycznych na żądanie (wystarczy doładowywać telefon). Orange natomiast przygotował usługę "Telewizja Tu i Tam", w której dzięki specjalnej aplikacji na wyświetlaczu komórki można oglądać nie tylko kanały TV, ale również filmy na życzenie (ceny zaczynają się od kilkunastu zł).

Zobacz także
  • Podziel się