Plecaki do szkoły, na spotkanie lub do biura. Przegląd

Zofia Knittel
20.08.2014 16:21
Plecak z kolekcji Zara. Cena: 199 zł

Plecak z kolekcji Zara. Cena: 199 zł (fot. Zara)

Bezpieczne dla kręgosłupa, wygodne i modne. W tym roku w jesiennych kolekcjach sieciówek obok eleganckich torebek znów znajdują się plecaki. Co prawda najwięcej jest ich w działach dla panów, ale panie też mogą znaleźć tam coś dla siebie

Powrót modnych w latach 90. plecaków rozpoczął się dwa lata temu, kiedy w swoich wiosennych kolekcjach umieścili je amerykańcy projektanci Alexander Wang i Michael Kors. Modę szybko podchwyciły sieciówki i w sklepach pojawiły się plecaki skórzane nabijane ćwiekami, dżinsowe czy materiałowe z etnicznymi wzorami. Dziś największy wybór plecaków jest w działach dla panów, ale bez obaw. Niektóre z nich mają bardzo dziewczęce wzory.

Bershka

W tej sieciówce jest kilka propozycji na dziale damskim, np. czarny plecaczek ze skóry naturalnej (20 proc.) oraz jej imitacji z frędzlami. Jest naprawdę niewielki (zaledwie 22 cm), więc zestaw do szkoły na pewno się w nim nie zmieści. Cena: 159 zł.

  bershka.com

  bershka.com

Nieco większy jest materiałowy plecak w kwiaty z podszewką. Jego rozmiar to 36 x 26 x 15 cm. Materiał zewnętrzny: 50 proc. bawełna, 50 proc. poliuretan.

  bershka.com

  bershka.com

H&M

W dziale męskim panie znajdą tu np. granatowy plecak w białe kropeczki. Ma jedną zewnętrzną kieszeń z podszewką i watowane tył. Jest nieduży. Jego wymiary to 34 x 46 cm. Cena: 79,90 zł.

  hm.com

  hm.com

Jest też bardzo podobny model w kolorach moro albo szarym. Materiał to w 100 proc. poliester. Ten plecak także kosztuje 79,90 zł.

  hm.com

  hm.com

Można wybrać płócienny plecak z detalami z imitacji skóry, ze sznurkiem oraz klapą z metalową klamrą i zatrzaskiem. Plecak ma podszewkę oraz zewnętrzną kieszeń. Skład: 100 proc. bawełny. Cena: 129,90 zł.

  hm.com

  hm.com

Mango

Również w dziale dla panów znajdziemy torby w starym stylu. Np. plecak przypominający bagaż na obóz harcerski. Jest płócienny, w kolorze beżowym, o wymiarach 45 x 54 x 15 cm. Skład: 90 proc. bawełna, 10 proc. poliuretan. Podszewka: 100 proc. poliester. Ozdoba: 100 proc. żelazo. Dostępny jest wyłącznie przez internet. Cena: 229 zł.

  shop.mango.com

  shop.mango.com

W dziale dla pań z kolei znajdziemy czarny plecak-torbę z imitacji wytłaczanej skóry (100 proc. poliuretan, podszewka: 100 proc. poliester). Plecak ma podwójny odpinany uchwyt i zapięcie na suwak, ale jest niewielki. Jego wymiary to 22 x 28 x 22 cm. Cena: 169 zł.

  shop.mango.com

  shop.mango.com

Zara

W dziale męskim sklepu Zara też jest wybór. Są tu plecaki bawełniane, skórzane albo gumowe. Ich ceny mogą jednak sięgać nawet 360 zł.

Ten plecak w 75 proc. został uszyty z bawełny oraz w 25 proc. ze skóry naturalnej (krowia i bawola). Ma podszewkę w środku, zewnętrzną kieszeń i jedną mniejszą wewnątrz. Można go nosić na ramionach lub w ręku jak torebkę. Wymiary: 47 x 28 x 19 cm. Cena: 359 zł.

  zara.com

  zara.com

Znajdziemy tu również czarny plecak z materiałów gumowych. Rozmiar: 41 x 31 x 14 cm. Cena: 199 zł.

  zara.com

  zara.com

Plecak w stylu retro zrobiono z kolei z poliuretanu (podszewka z poliestru). Wymiary: 44 x 29 x 15 cm. Cena: 169 zł.

  zara.com

  zara.com

  zara.com

Zobacz także
  • Podziel się