Torba Cargo - udźwignie 60 kg, jest nieprzemakalna i pochodzi z Polski!

Agata Piasecka
26.05.2015 18:03
Torba Cargo by Owee

Torba Cargo by Owee (mat. pras.)

Torbę Cargo wymyśliła młoda projektanka z Warszawy, a wykonała ja z materiału wykorzystywanego przez służby specjalne

Cordura to materiał niekojarzący się z modą. Wykonany jest z poliamidu z powłoką poliuretanową z dodatkiem teflonu. Na co dzień korzystają z niego wojsko, służby specjalne i ratunkowe oraz marki produkujące ubrania motocyklowe, rowerowe i turystyczne. Prawa do jej produkcji posiada jedynie amerykańska firma Invista.

- Cordurę poznałam jako materiał do produkcji odzieży outdoorowej i wojskowej. Dużo wyjeżdżałam, ale też przeglądałam zdjęcia podróżników, np. Marka Kamińskiego. Ich ubrania zawsze były szyte z tego materiału - mówi twórczyni toreb Cargo by Owee Anna Migacz-Lesińska.

Torba Cargo - pomysł z życia wzięty

Pomysł, by z cordury zrobić torby Cargo, podpowiedziało... życie. - Najpierw robiłam skórzane torby, ale to się nie sprawdziło. Sama potrzebowałam wytrzymałej, pojemnej, ale też lekkiej torby. Nie mogłam nic takiego znaleźć, więc musiałam ją wymyślić - tłumaczy projektantka.

Torby Cargo by Owee obok kapturoszala Mnishkha są flagowym produktem projektantki. Dostępne są w kilku kolorach: czarnym, niebieskim, szarym, pomarańczowym (dokładny odcień kombinezonów amerykańskich służb ratowniczych) i w wojskowe maskowanie (np. w odcieniu maskowania niemieckich żołnierzy o nazwie flectarn). Mają dwa rozmiary, M za 259 zł i ogromną XXL za 289 zł.

Torby cargo popularność zdobyły dzięki temu, że można je łatwo złożyć i spakować. Są też wytrzymałe, ważą tylko 300 gram, a trzy długości pasków umożliwiają noszenie ich na różne sposoby. - To świetna torba na podróże samolotem. Zwłaszcza dla osób, które podróżują tylko z bagażem podręcznym - śmieje się właścicielka marki.

Torby ze względu na swój oryginalny wygląd i wytrzymałość zdobyły uznanie za granicą. Były pokazywane między innymi na Berlińskim Tygodniu Mody i wystawach polskiego designu w Rzymie i Brukseli. We wrześniu zostaną zaprezentowane podczas pierwszej edycji Polish-American Fashion Week. To impreza promująca polską modę podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody.

Torby Cargo by Owee można kupić na cargobyowee.com i w sklepach Royal Collection. Również osobiście w showroomie projektantki w Warszawie.

Zobacz także
  • Podziel się