Napij się Korwina. Nowy energetyk na rynku

mk
09.07.2015 18:25
Korwin Energy Drink

Korwin Energy Drink (korwin-energydrink.pl)

Janusza Korwin-Mikkego można zobaczyć już nie tylko w telewizji i internecie, ale także na... puszce. Do sprzedaży trafił ?Korwin Energy Drink?, napój energetyczny z wizerunkiem lidera partii Korwin

Napój o pojemności 250 ml kosztuje ok. 4 zł. Można go kupić w internecie lub w kilkudziesięciu punktach sprzedaży na terenie kraju. Podobnie jak inne energetyki dostępne na rynku, zawiera m.in. taurynę i kofeinę, czyli substancje pobudzające. - Jest bardziej naturalny od tego typu produktów, ma jedynie roczny termin przydatności do spożycia. Zawiera koncentrat soku jabłkowego, ekstrakt z mięty - twierdzi Sławomir Grzyb, dyrektor zarządzający firmy Gastrona, producenta napoju.

Na pomysł wyprodukowania energetyku wpadł jeden z sympatyków partii KORWiN. Lider ugrupowania zgodził się na wykorzystanie swojego wizerunku, miał także wpływ na proces produkcyjny. Pierwsza wersja napoju miała silnie miętowy smak. Janusz Korwin-Mikke zasugerował zmianę, bo za miętą nie przepada.

Część pieniędzy ze sprzedaży trafi do założonej przez JKM Fundacji Indywidualnego Kształcenia, zajmującej się pomocą w edukacji osób niepełnosprawnych. Jak zapewniają przedstawiciele partii KORWiN, kupując energetyk w sklepie nie wspiera się działalności politycznej.

- Janusz Korwin-Mikke jest ikoną nonkonformizmu. Pojawienie się na puszce napoju wcale nie odbiera mu powagi. Napój doskonale pasuje do prezesa, bo Janusz Korwin-Mikke jest znany z tego, że ma niespożyte pokłady energii, mało śpi i dużo pracuje - mówi Konrad Berkowicz z partii KORWiN.

Pomysł nie wszystkim się spodobał. - Jest opór ze strony hurtowni, sieci sklepów. Boją się wprowadzić napój do oferty ze względów politycznych - uważa Sławomir Grzyb. Producent napoju zapewnia jednak, że trwają rozmowy z dużymi firmami i liczba punktów sprzedażowych będzie stale wzrastać.

Zobacz także
  • Podziel się