50 Cent. Najbogatszy raper okazał się bankrutem

Agata Piasecka
14.07.2015 12:07
50 Cent

50 Cent (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl)

Curtis James Jackson III, znany jako 50 Cent, złożył wniosek o upadłość. Wszystko dlatego, że musi zapłacić 5 milionów odszkodowania.

Jeszcze w maju tego roku wartość majątku 40-letniego rapera szacowana była na 155 mln dolarów. Większość dochodów miała pochodzić nie ze sprzedaży muzyki, ale wielu innych biznesów, w jakie zaangażowany był 50 Cent. Jackson był założycielem wytwórni płytowej G-Unit Records, wytwórni filmowej G-Unit Films i współzałożycielem marki odzieżowej G-Unit Clothing Company.

Największą wartość w jego finansowym portfolio miały jednak udziały w produkującej napoje firmie Glacéau, która kilka lat temu wypuściła na rynek amerykański i zachodnioeuropejski wody Vitamin Water, które szybko podbiły rynek. Wtedy zakupem udziałów 50 Centa zainteresowała Coca -Cola, która miała mu za nie zapłacić 100 mln dol.

Okazuje się jednak, że nie wszystkie decyzje biznesowe rapera były takie przemyślane. Zainwestował w firmę Sleek Audio, produkującą słuchawki - raper promował je w zeszłym roku w Polsce. Niedawno firma przegrała proces, w którym udowodnio jej kradzież technologii i nakazano zapłacić innej poszkodowanej firmie 16 mln dol. odszkodowania.

Wniosek o ogłoszenie bankructwa 50 Centa łączy się też z innym z przegranym procesem od odszkodowanie. Raper został zobowiązany do zapłacenia 5 mln dol kobiecie, której sex video wrzucił do sieci bez jej wiedzy. Ogłoszenie bankructwa zdejmuje z niego obowiązek zapłacenia tych pieniędzy. Zgodnie z wnioskiem o bankructwo raper zadłużony jest na ponad 10 milionów dolarów. Jego prawnicy twierdzą jednak, ze nie zamierza się wycofać się z biznesu.

Zobacz także
  • Podziel się