Nowy spot o dopalaczach. Policja naprawia błędy GIS-u? Zobaczcie

pp
29.07.2015 14:50
Dopalacze kradną życie - to nazwa akcji profilaktycznej przeciwko substancjom psychoaktywnym wyemitowanej przez Komendę Główną Policji

Spot przedstawia osobę w szpitalu po zażyciu dopalaczy. Wyrywa się pielęgniarzom, ma skrępowane ręce. To całkiem niezła kampania, która pokazuje faktyczne skutki zażywania dopalaczy.

- Początek lipca to tragiczny bilans zatruć dopalaczami, ale też bardzo intensywne działania Policji - 80 kg zabezpieczonych substancji i ponad 170 osób zatrzymanych. (...) W tych intensywnych działaniach instytucji państwa, które wypowiedziały wojnę dopalaczom, potrzeba zdecydowanie więcej wielokierunkowych działań. Te działania muszą być oparte na ludziach, którzy mają swój szczególny autorytet wśród młodych ludzi. Dlatego tak cenne jest przyłączenie się do naszej akcji osób, które mają autorytet - Jurek Owsiak czy Marcin Gortat - powiedziała podczas inauguracji kampanii premier Ewa Kopacz.

Niestety po tym spocie może być znacznie mniejszy odzew społeczny niż po żenującym filmiku GISu. Tamto wideo z racji tego, że było karygodnie zrealizowane rozeszło się po sieci w prześmiewczy i szyderczy sposób. Warto więc pamiętać, że Komenda Społeczna Policji stworzyła mapę inicjatyw antydopalaczowych. Na stronie www.msw.gov.pl/dopalaczekradnazycie zamieszczona została pełna lista podejmowanych lub planowanych działań profilaktycznych związanych z walką z tymi niebezpiecznymi substancjami. Lista zawiera już prawie 50 inicjatyw prowadzonych przez różne instytucje, m.in. Policję czy Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie osoby, instytucje lub organizacje, które planują przeprowadzenie własnej akcji zachęcamy do zgłaszania się mailowo pod adres dopalaczekradnazycie@msw.gov.pl.

 
Zobacz także
  • Podziel się