Kobiety gorzej znoszą rozstania. Ale mężczyznom też nie jest lekko

mk
10.08.2015 12:57
Rozstanie

Rozstanie

Jak wynika z badań przeprowadzonych na Binghamton University i University College London, kobiety po zakończeniu związku i utracie partnera, odczuwają silniejszy ból psychiczny i fizyczny

Statystycznie, do ukończenia 30. roku życia, każdy z nas doświadcza trzech rozstań z "miłością życia", w tym co najmniej jednego, które przez kilka tygodni lub miesięcy wywołuje znaczny spadek nastroju. Naukowcy poprosili ponad 5 tys. osób z 96 krajów o ocenę ich emocjonalnego i fizycznego bólu po rozstaniu w skali od 1 (brak negatywnych emocji) do 10 (ból nie do zniesienia). Średni wynik kobiet w przypadku emocjonalnego bólu to 6,84, u mężczyzn nieco mniej - 6,58. Różnice pojawiły się także w kwestii fizycznego odczuwania tego przykrego momentu - u kobiet wspomniany wskaźnik wyniósł 4,21, u panów - 3,75.

Najczęstszą przyczyną rozpadu związku był "brak komunikacji" między partnerami.

Pocieszenie dla pań? Kobiety po rozstaniu łatwiej i szybciej dochodzą do siebie, niż mężczyźni. Jak twierdzą naukowcy, panowie dłużej rozpamiętują stratę czasem dochodząc do wniosku, że partnerka z którą się rozstali, była niezastąpiona.

Zobacz wideo
Zobacz także
  • Podziel się