Zasmakuj luksusu! Do kupienia kawałek tortu weselnego Elżbiety II

Agapias
01.09.2015 18:53

HTTP:

Na fanów brytyjskiej monarchii czeka nie lada kąsek. Dosłownie, bo na aukcję trafił kawałek tortu ze ślubu królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Ma 68 lat i podobno wciąż nadaje się do jedzenia

Tort trafił na aukcję na tydzień przed hucznymi obchodami z okazji długich rządów królowej Elżbiety II. 9 września minie 23 tysiące 227 dni, od kiedy monarchii po raz pierwszy zasiadła na tronie. To dłużej niż trwały rządy dotychczasowej rekordzistki królowej Wiktorii, ale mniej niż ma tort. Przysmak został upieczony na wesele odbywające się 20 listopada 1947 roku w Pałacu Buckingham. Tort miał cztery poziomy i prawie trzy metry wysokości i podobno wciąż jest jadalny. Wszystko dlatego, że do jego przygotowania użyto dużej ilości rumu i brandy, które zakonserwowały wypiek. Kawałek tortu wciąż opakowany jest w oryginalne opakowanie z ceremonii.

Kawałek ma wymiary 9,5 cm x 5 cm. Przedmiot na aukcję przekazał prywatny kolekcjoner, którego teść był managerem w restauracji Scott's obsługującej przyjęcie weselne królewskiej pary. Specjaliści spodziewają się, że szczęśliwy nabywca za przysmak zapłaci nie mniej niż 500 funtów (ok. 2800 zł). Dlatego jednak konsumpcji raczej nie będzie. Ostatni raz tort z wesela królewskiej pary trafił na aukcję dwa lata temu. Wtedy sprzedano go za 560 funtów (3200 zł). Był to słaby wynik w porównaniu z kawałkiem tortu ze ślubu księcia Williama i Kate Middleton, który sprzedano za 1917 funtów (11 tys. zł).

Zobacz także
  • Podziel się