Zobacz, czy masz ponadprzeciętną inteligencję. Siedem cech, które łączą geniuszy

Jolanta Korucu
07.09.2015 12:43
Albert Einstein

Albert Einstein (fot. wikipedia)

Jesteś najstarszy z rodzeństwa i nie palisz - to już zdobyłeś 2 punkty na 7, które decydują o twojej inteligencji. Sprawdź co jeszcze sprawia, że możesz wyprzedzać innych

Naukowcy od lat przedstawiają teorie i badania, z których dowiadujemy się, że np. osoby leworęczne są bardziej błyskotliwe niż praworęczne. Garść wyników zebrał Business Insider i podsumował. Oto siedem dowodów, że masz ponad przeciętną inteligencję (oczywiście "ranking" można potraktować z przymrużeniem oka).

1. Jesteś najstarszym z rodzeństwa

Najstarsze dzieci są najbardziej błyskotliwe, ale nie jest to uwarunkowanie genetyczne. Skąd więc takie przypuszczenia? Badania z 2007 roku sugerują, że powodem jest pozycja w rodzinie. Najstarsza osoba to opiekun, doradca i wzór dla młodszego rodzeństwa.

2. Chodziłeś na lekcje muzyki

Według badań z 2011 roku dzieci, które uczęszczały na zajęcia muzyczne w wieku od 4 do 6 lat mają lepszą zdolność formułowania myśli od rówieśników.

3. Nie palisz

W 2010 roku izraelscy badacze przeprowadzili badania na 20 tys. młodych mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat. IQ osób palących wynosiło 94 punkty podczas gdy niepalących 101 punkty.

4. Jesteś leworęczny

To teoria powtarzana od lat. Według naukowców leworęczność związana jest m.in. z uzdolnieniami matematycznymi, muzycznymi i plastycznymi.

5. Masz kota

To wynik badań z 2014 roku. Porównano w nich osoby posiadające psy i koty. Wyższy wskaźnik inteligencji osiągnęli kociarze.

6. Jesteś wysoki

Wzrost podobno przekłada się na lepszą zdawalność egzaminów już w szkole.

7. Jesteś szczupły

Taki wniosek wysnuli francuscy naukowcy w 2012 roku. Przebadali oni dzieci w wieku szkolnym pod kontem zapamiętania słownictwa. Osoby otyłe zapamiętały 44 proc. słów, a szczupłe 56 proc.

Zobacz także
  • Podziel się