Ta gra pokazuje, jak naprawdę wygląda praca ze zwierzętami

ab
01.10.2015 18:32
Upchnij zwierzęta w klatkach i zagrodach, podaj im antybiotyki, wytnij las i w jego miejsce zasadź soję na paszę. Potem zamieniaj kury, krówki i świnki w jajka, mleko i bekon. Zapakuj, zawieź do supermarketu i sprzedawaj. Zagralibyście z dziećmi w taką planszówkę?

Organizacja CIWF (Compassion in World Farming), która od 50 lat działa na rzecz ograniczenia przemysłowej hodowli zwierząt, postanowiła dać rodzicom do myślenia. Bo "Your Farm" to raczej zabawka dla dorosłych. Zresztą fizycznie powstał tylko jeden egzemplarz zabawki (nad modelem trzy osoby pracowały przez dwa miesiące). To farma wielkości pudełka na lunch z miniaturowymi drewnianymi zwierzętami. Planszówkę, "zabawkę, która nie kłamie", przechodzi się więc tylko online.

Została stworzona jako przeciwieństwo dla tego, co dzieci widzą na co dzień w kreskówkach i książkach - zielonych pastwisk, hodowców o rumianych policzkach i szczęśliwych zwierząt. Bo CIWF szacuje, że aż dwie trzecie zwierząt hodowanych w celach konsumpcyjnych na świecie trzymane jest w ścisku, brudzie, na wysokonabiałowych paszach.

Z jej wyliczeń wynika, że w Polsce zabija się rocznie 860 mln zwierząt. Organizacja przekonuje, że każdy może się włączyć, by zatrzymać nieludzkie traktowanie zwierząt. - Nie trzeba od razu zostać wegetarianinem ani chodzić na pikiety. Wystarczy dokonać właściwych wyborów w supermarkecie - przekonuje Małgorzata Szadkowska z CIFW Poland. Czyli sprawdzić, z jakiej hodowli pochodzą jajka lub mięso, które kupujemy.

W grę online zagrało już 18,5 tys. osób. Zbiera różne komentarze. - Niektórzy uważają, że jest zbyt brutalna i powinniśmy ją wycofać, inni dopytują, gdzie ją kupić - mówi Szadkowska.

2 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych.

W grę "Your Farm" możesz zagrać tutaj

 
Zobacz także
  • Podziel się