Czekolada, która leczy. Marzenie łasucha bliskie spełnienia?

kło
07.10.2015 19:00
czekolada

czekolada (Fot. Shutterstock)

To rewolucja - wystarczy jeść czekoladę, żeby czuć się jak młody bóg

Gdyby zapowiedzi okazały się prawdziwe, byłby to prawdziwy powód do radości: moglibyśmy jeść czekoladę bez poczucia winy. Amerykańska firma Kuka Xoco ogłosiła podczas Word Chocolate Forum, że opracowała przepis na nowy rodzaj czekolady. Jej skład jest taki, że może zostać uznana za lekarstwo - podał portal dailymail.co.uk.

Jeden z podstawowych składników każdej czekolady, kakao, zawiera antyoksydanty i składniki mineralne, które powinny korzystnie wpłynąć na zawartość dobrego cholesterolu u niskociśnieniowców. Jednak jest jedno "ale" - te zdrowotne korzyści może zniwelować fakt, że większość tabliczek zawiera przynajmniej 70 proc. cukru i tłuszczu. Tymczasem nowa receptura ogranicza zawartość tych składników o połowę. Gorycz kakao została tutaj złamana specjalnymi ziołami rosnącymi w Andach na terenie Boliwii i Peru.

- Użycie mikrogramów tych ziół może pozbawić kakao goryczy, a to z kolei pozwala zmniejszyć ilość cukru, słodzików i tłuszczu - zapewnia Gregory Aharonian z Kuka Xoco. - Chcielibyśmy doprowadzić do tego, żeby ilość cukru i tłuszczu w czekoladzie nie przekroczyła 10 procent.

Jego zdaniem cukier uzal;eżnia i szkodzi jak nikotyna, a słodziki nie rozwiązują tego problemu.

"Lecznicza" czekolada ma trafić do sklepów w przyszłym roku.

  • Podziel się