"Gwiezdne wojny" dla zabieganych. Zobaczcie streszczenia sagi przed premierą "Przebudzenia Mocy"

stan
14.12.2015 08:02
Kadr z

Kadr z "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy" (Fot. YT)

Wybieracie się do kina na siódmą część "Gwiezdnych wojen", ale nie macie czasu obejrzeć całej sagi, żeby dobrze się przygotować? Znaleźliśmy dla was streszczenia - do wyboru dwie lub trzy minuty w odległej galaktyce

Od godz. 2:30 w nocy na stronie StarWars.com będzie można oglądać relację z czerwonego dywanu galaktycznej premiery "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy", najnowszej odsłony gwiezdnej sagi spod ręki J.J. Abramsa. Na potrzeby wydarzenia zamknięto słynny Hollywood Boulevard na długości kilku przecznic, film zaproszono tak wielu gości, że film będzie pokazywany w trzech miejscach, w tym w Dolby Theatre, w którym rozdawane są Oscary. Jednak gdy za aktorami i sławnymi gośćmi zamkną się już drzwi znów trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze recenzje będą mogły ukazać się dopiero w środę rano. Kinowa premiera w Polsce w piątek 18 grudnia.

Jeśli wybieracie się do odległej galaktyki i chcecie sobie przypomnieć, o co właściwie chodziło w "Gwiezdnych wojnach" przed premierą siódmej części, która rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z "Powrotu Jedi" mamy dla was błyskawiczne ściągi.

Zajmujący się Hollywood serwis TheWrap.com przygotował dwuminutowe streszczenie klasycznej trylogii - od "Nowej nadziei" przez "Imperium kontratakuje" po "Powrót Jedi". W krótkim filmiku znajdziecie najważniejszych bohaterów - Luke'a Skywalkera, Leię, Hana Solo, Chewbaccę, Yodę, Obi-Wana Kenobiego i, oczywiście, Dartha Vadera, główne zwroty akcji oraz kluczowe dialogi:

Jeśli potrzebujecie więcej - jest też trzyminutowa wersja zawierająca prequele ("Mroczne widno", "Atak klonów" i "Zemsta Sithów"), czyli nakręcone na przełomie tysiącleci trzy filmy opowiadające o tym, jak rycerz Jedi Anakin Skywalker stał się Darthem Vaderem. Tak naprawdę nie są potrzebne, ale niektórzy (zwłaszcza najmłodsi fani gwiezdnej sagi) je lubią. Znajdziecie w nich mnóstwo kosmicznych pojedynków i pościgów, dziwaczne planety, drętwy wątek miłosny, Jar Jar Binksa i nieszczęsne midichloriany. Części od I do VI w trzy minuty zmontowali w filmiku "Star Wars So Far" fani z youtubowego kanału Eclectic Method:

 

Apetyt zaostrzony? To polecamy zwiastun siódmej części - "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy"...

 

...a na deser jeszcze najnowszy klip promocyjny filmu:

 

Niech Moc będzie z wami!

Zobacz także
  • Podziel się