Wypełnienie ust, powiększenie piersi. To coraz popularniejsze świąteczne prezenty

Magda Kłodecka
17.12.2015 14:38
Jak powiększyc optycznie małe piersi

Jak powiększyc optycznie małe piersi (Sposoby na optyczne powiększenie małego biustu)

Nie zdziw się, jeżeli znajdziesz pod choinką kartę podarunkową na nowe pośladki

Polacy mają coraz większe oczekiwania w stosunku do Mikołaja. Chociaż nadal nic nie przebije popularnością przynoszonych przez świętego książek i słodyczy, to coraz częściej ma on bardzo dziwne pomysły. I zasobny portfel.

Prezenty z innej półki

Skarpetki lub szalik pod choinką? To banał. Jeżeli twój Mikołaj dysponuje większą gotówką, możesz oczekiwać, że zamiast szalika podaruje ci pobyt w spa i odnowę biologiczną, zamiast czekolady - karnet na siłownię albo wizytę u stomatologa (raczej nie po to, aby załatać dziurę, ale np. laserowo wybielić zęby).

Ponieważ koszyk prezentów wciąż się zmienia, pojawiły się już w nim przedpłacone zabiegi medycyny estetycznej. Cena takiego podarunku może wynieść nawet 20 tys. zł.

Piersi pod choinką

Przed świętami sprzedaje się aż o 20-35 proc. więcej zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej - wynika z danych zebranych przez stację ABC News. Co cieszy się szczególnym zainteresowaniem? Zabiegi z botoksu na twarz, wypełnienie ust, lifting twarzy, powiększenie piersi lub pośladków oraz liposukcja to dziś szczyt listy "beauty" prezentów w Ameryce. Moda dotarła już też do Polski.

- W grudniu gwałtownie rośnie sprzedaż zabiegów, ale niekoniecznie liczba wykonanych. Ta skacze z początkiem roku. Coraz częściej dostajemy zapytania o możliwość przedpłacenia zabiegu do późniejszego wykorzystania. Dotyczy to przede wszystkim liposukcji oraz zabiegów wypełniania ust, piersi i zmarszczek twarzy - mówi dr Tomasz Wacławczyk, specjalista medycyny estetycznej z Centrum Liposukcji Lipoline w Katowicach.

Zdarzają się również pytania (panów) np. o możliwość sprezentowania na święta zabiegu liposukcji laserowej brzucha (pani). Większość mężczyzn chce jednak zafundować partnerce większe piersi. Według American Society of Plastic Surgeon to wciąż najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej na świecie. Drugim pod względem popularności świątecznym bonem jest ten na liposukcję.

Gładka twarz na kredyt

Koszt takiego upominku nie jest mały i może znacznie przekraczać ceny ubrań lub perfum uznanych marek. Za zabieg liposukcji laserowej zapłacić trzeba od 3 tys. zł (za podbródek) do 7,5 tys. zł (brzuch). Wydatek jest znacznie poważniejszy, gdy zabieg ma objąć więcej części ciała. Powiększenie piersi własną tkanką tłuszczową - to hit ostatnich miesięcy - cena może wynieść od 8 tys. zł. Zmiana wyglądu pośladków kosztować będzie od 6 do 7 tys. zł, a wygładzenie twarzy przy pomocy własnego tłuszczu - 4,5 tys. zł.

Mikołaj, który nie może sobie na takie wydatki pozwolić, może ewentualnie wziąć pod uwagę kredyt. Większość klinik oferuje rozłożenie płatności na raty, np. 24, 36 lub 60 rat.

- Za zabieg pod choinkę możemy zapłacić dziś jak za zakup nowego telewizora - mówi dr Tomasz Wacławczyk.

Pół miliona nowych ust?

Skąd bierze się rosnąca popularność takich prezentów? Coraz więcej osób myśli o tym, żeby zadbać o zdrowie oraz wygląd i jest w stanie przeznaczyć na to spore pieniądze. Jak wynika z raportu The European Health&Fitness Market pod koniec 2014 roku aż 2,73 miliona Polaków było członkami klubów fitness. Z kolei w badaniu TNS Polska z maja tego roku aż pół miliona Polaków zadeklarowało chęć wykonania zabiegu estetycznego w najbliższego roku.

- Polacy zaczęli dbać o siebie, a co za tym idzie - inwestować w swój wygląd i zdrowie. Korzystamy z siłowni, spa, salonów kosmetycznych, przestały nas także dziwić zabiegi estetyczne. Oswoiliśmy się z nimi, stały się towarem pożądanym. Efektem tego jest m.in. pojawienie się zabiegów medycyny estetycznej wśród prezentów gwiazdkowych. Dla wielu osób to dziś wymarzony prezent, cenniejszy od nowego zegarka czy bransoletki - przekonuje specjalista z Lipoline.

Zobacz także
  • Podziel się