Zakochali się w sobie dzięki... usterce na Facebooku

mk
08.01.2016 21:24

Schuler Benson

Błędy i awarie pojawiające się podczas korzystania z Facebooka mogą mieć też swoje dobre strony. Przekonała się o tym para Amerykanów - w wyniku błędu technicznego dwoje zupełnie obcych sobie ludzi dowiedziało się o swoim istnieniu, a kilka lat później... wzięło ślub

Październik 2009 r. Schuler Benson, mieszkający w amerykańskim stanie Arkansas, chciał skorzystać z Facebooka na swoim telefonie komórkowym. Otworzył przeglądarkę, by wpisać login i hasło, ale jak się okazało, był już zalogowany. Problem w tym, że trafił na konto zupełnie obcej osoby - Celeste Zender. Jak to się stało? Niewiadomo. Kobieta i mężczyzna nie mieli żadnych wspólnych znajomych, dzieliła ich odległość ok. 1600 kilometrów.

Benson próbując zrozumieć, co tak naprawdę się wydarzyło, umieścił kilka postów na wall'u Celeste Zender - "Jak można wylogować się z Facebooka w wersji mobilnej? Nie jestem Celeste i nie mam pojęcia, jak się tu znalazłem" - brzmiał jeden z nich. W końcu mężczyzna wylogował się z konta Celeste, a ta krótko potem wysłała mu zaproszenie do grona znajomych.

Schuler i Celeste zostali bliskimi internetowymi przyjaciółmi. Kobieta przyznała, że po kilku dniach znajomości chciała ją zakończyć, ale ostatecznie stwierdziła, że mają ze sobą wiele wspólnego. W 2013 r. para po raz pierwszy spotkała się "na żywo". Kobieta przeprowadziła się z Kolorado do Arkansas, by zamieszkać z Bensonem. W 2014 r. Facebookowi znajomi zaręczyli się, a jesienią 2015 r. wzięli ślub.

"Znalazłem partnerkę, najlepszą przyjaciółkę, wielką miłość przez prostą usterkę na portalu społecznościowym. Na tym świecie są okropną rzeczy, ale czasami jest też piękno. To jest moje piękno" - napisał Benson, opisując całą historię na portalu imgur.com.

Zobacz także
  • Podziel się