Który lepszy? Pączek z cukierni, czy ten za złotówkę? Zaskakujące wyniki subiektywnego testu!

Krzysztof Olszewski
02.02.2016 15:19

KRZYSZTOF OLSZEWSKI

Pączki do naszego testu kupiliśmy jednego dnia. Wybraliśmy sklepy marki Carrefour Market, Auchan, Biedronka, Tesco, Lidl, cukiernie Sowa i A.Blikle. Dlaczego akurat te? Zależało nam na ogólnopolskich sieciach. Nie chcieliśmy porównywać wyrobów lokalnych cukierni, do których nie wszyscy czytelnicy metrocafe.pl mają dostęp

Wybieraliśmy pączki najpopularniejsze - większość była pokryta lukrem. Tylko z Lidla miał posypkę - ale sklep nie dał nam wyboru. Wszystkie pączki miały też klasyczne nadzienie.

By nie sugerować się marką, przeprowadziliśmy ślepy test, w którym brały udział trzy osoby, w tym naczelny metrocafe.pl. Każdy oceniał wygląd pączka i jego smak. Skala od 1 do 5 punktów. Maksymalnie można było zdobyć 30 punktów.

Wygląd

W tej pierwszej kategorii zachwytów nie było. Najlepsze oceny zebrały pączki marki A.Blikle i Tesco. Pozostałe niczym się nie wyróżniały, choć testujący zwrócili uwagę, że pączek zbyt okrągły i równy wygląda jak zrobiony przez maszynę. A to nie zachęca do jedzenia.

Smak

Tu oceny były bardziej rozbieżne, ale te skrajne odrzucaliśmy. Jedna z osób przyznała np., że nadzienie jednego pączka przypomina w smaku rybę.

Najgorzej nasi testerzy ocenili smak pączka z sieci Carrefour Market. Szczególnie zniechęciło ich nadzienie. W efekcie pączek zebrał zaledwie 10 punktów na 30 możliwych. - Nadzienie wygląda jak żelka - uznał nasz naczelny.

Ku naszemu zaskoczeniu źle wypadł również pączek renomowanej cukierni Sowa. Tylko jedna z testujących przyznała, że pączek jej smakuje. Pozostałe osoby miały zdanie przeciwne.

- Ten pączek smakuje bardzo dziwnie - uznał naczelny metrocafe.pl.

Lepiej nasi testerzy ocenili wyrób z Biedronki, choć zgodnie podkreślali, że jego bułowaty i zbyt idealny wygląd nie zachęca do zakupu.

Kto test wygrał?

Ku zaskoczeniu pączek z Auchan! Wszyscy ocenili go na siedem punktów, choć każdy oceniał produkt osobno. - Mam wrażenie, że pączek domowy. Taki jak robiła moja babcia. Smaczny, a do tego ładny zapach - chwaliła jedna z testerek.

Także nasz naczelny pochwalił pączka z Auchan: Całkiem niezły pączek. Lepiej smakuje niż wygląda - dodał. Jedyna uwaga dotyczyła tego, że pączek ma za mało marmolady, co zgłosiła druga z testujących koleżanek.

O punkt z pączkiem Auchan przegrał pączek z cukierni A.Blikle. Jedna z osób oceniła go nawet na maksymalną ocenę 5. Ale pozostałe oceny nie były już tak entuzjastyczne. Zaraz za nim znalazł się wypiek Tesco, który zdobył 18 punktów.

Zobacz ranking pączków. Ile kosztowały? Który i za co zdobył punkty?

Skala od 1 do 5 punktów. Maksymalna ocena za smak i wygląd 10 punktów od każdego z testujących. W sumie było ich trzech.

Zobacz także
  • Podziel się