Lekarze wyjęli z ucha 12-latki ponad tysiąc mrówek

akar
04.02.2016 09:40

Fot. 123RF

Dziewczynka poskarżyła się lekarzom, że z jej ucha codziennie wychodzi co najmniej dziesięć mrówek. Owady zrobiły sobie gniazdo w uchu 12-latki pół roku wcześniej

12-letnia Shreya Darji z miasta Deesa w Indiach poskarżyła się lekarzom, że z jej ucha od miesięcy wychodzą mrówki. Powiedziała, że owady zaczęły wychodzić w sierpniu 2015r., od tego czasu codziennie wypełza ok. dziesięciu mrówek, np. gdy siedzi w ławce podczas lekcji w szkole. Lekarze do tej pory wyjęli z ucha pacjentki ponad tysiąc owadów. - Zrobiliśmy rezonans magnetyczny i tomografię komputerową. Uszy Shreya są prawidłowo zbudowane, są normalne. Gniazdo nie powoduje bólu, ale mrówki gryzą ją. Uszkodziły w uchu bębek - powiedział dr Jawahar Talsania, lekarz zajmujący się dziewczynką. - Nie widzieliśmy nigdy czegoś takiego - dodał.

 

Dr Jawahar próbował udusić mrówki, ale owady przeżyły i nadal się rozmnażają. - Zabrałem córkę do najlepszych lekarzy, ale oni nie potrafią jej pomóc - poskarżył się dziennikarzom 40-letni ojciec pacjentki. Jak zwracają uwagę brytyjscy dziennikarze, którzy opisali sprawę, Shreya mieszka w czystym domu, gdzie warunki nie mogły jej narazić na sytuację, która ją dotknęła.

Zobacz także
  • Podziel się