Koncertowo i filmowo witamy Rok Małpy

Konrad Wojciechowski
04.02.2016 17:38
Trwają już pierwsze przygotowania do hucznych obchodów chińskiego Nowego Roku. Sami Chińczycy nie są jednak pewni, jakie zwierzę będzie jego patronem

Trwają już pierwsze przygotowania do hucznych obchodów chińskiego Nowego Roku. Sami Chińczycy nie są jednak pewni, jakie zwierzę będzie jego patronem (KIM KYUNG-HOON / REUTERS / REUTERS)

W poniedziałek Warszawa będzie obchodzić Azjatycki Nowy Rok, który zgodnie z chińskim horoskopem ma upływać pod symbolem Małpy. Z tej okazji Radio Azja organizuje w weekend cykl imprez filmowych i koncertowych.

W sobotę w Kinie Muranów obejrzymy dwa filmy japońskiej produkcji. "Kot do wynajęcia" opowiada historię dziewczyny, która lepiej odnajduje się w towarzystwie mruczących czworonogów niż ludzi. W końcu wpada na pomysł wyświadczenia ludziom kociej przysługi i przygarniając zbłąkane zwierzaki, wypożycza je później najbardziej potrzebującym osobom. Każdy, kto zgłosi się po takiego kota-opiekuna, musi przejść procedurę weryfikacyjną.

Drugi film - "0,5 mm" - porusza fetyszyzowany w Japonii wątek szacunku do osób starszych. Bohaterka Sawa zawodowo zajmuje się opieką nad ludźmi w późnej jesieni życia i nawiązuje z nimi trudne, pokoleniowe relacje. Ten dramat psychologiczny doprawiony szczyptą czarnego humoru został obsypany wieloma nagrodami, m.in. na festiwalach w Jokohamie i Szanghaju. Między projekcjami obu filmów organizatorzy zapraszają publiczność na symboliczną lampkę szampana.

W niedzielę stołeczna feta Azjatyckiego Nowego Roku przeniesie się do klubu Hybrydy. Gwiazdą wieczoru będzie występ zespołu z Okinawy Maltese Rock. Muzycy z Japonii zaserwują punkrockowe piosenki w elementami bluesa, folku oraz odrobiną ludowych dźwięków.

Wstęp na pojedynczy seans kosztuje 18 zł, na koncert 30/35 zł, a na wszystkie wydarzenia 55 zł.

Fanów kosmologii i ezoteryki informujemy, jakie przesłanie niesie dla świata Małpi Nowy Rok - to czas swobody działania i pole do popisu dla osób wrażliwych, twórczych i skłonnych do skrajnego ryzyka. Przy czym nie należy zapominać o schizofrenicznej naturze małpy - specjalistki od rozwiązywania problemów, ale i patronki oszustów.

Zobacz także
  • Podziel się