Farmio wprowadza klientów w błąd. Sąd zakazał emisji reklam. Znamy szczegóły

kło
10.02.2016 18:45
jaja

jaja (tesco.pl)

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że reklamy firmy Farmio, producenta jajek i kurczaków, mogą wprowadzać klientów w błąd i na razie nie mogą być emitowane.

Sugerują bowiem, że produkty tej firmy, w przeciwieństwie do tego, co oferują inne firmy, nie zawierają antybiotyków. Jednak, zdaniem sądu, nie jest to nic szczególnego, bo tak jest w przypadku wszystkich produktów drobiowych w Polsce. Farmio musi więc wycofać kontrowersyjne reklamy swoich produktów.

Sprawa przed sądem jest już kolejną dotyczącą reklam Farmio. W lutym 2015 roku Sąd Apelacyjny w Poznaniu uznał, że firma nie ma prawa reklamować swoich jaj jako "wolnych od GMO", ponieważ każde dostępne na rynku jaja mają taką cechę.

W lipcu 2013 zaś Inspekcja Handlowa uznała, że ówczesna promocja Farmio jest niezgodna z prawem. Pod marką BjoBjo firma sprzedawała jaja z chowu klatkowego, które były prezentowane jako "wiejskie" i niezawierające GMO. Zdaniem IH-u było to niezgodne z prawem, ponieważ wszystkie jaja są wolne od GMO, a standardowy produkt z chowu klatkowego nie może być sprzedawany jako produkt premium.

Polecamy: Jeden włos i wielkie nieszczęście. To może przydarzyć się każdemu! Lekarze wyjęli z ucha 12-latki ponad tysiąc mrówek 500 złotych na dziecko - najlepsze memy

Zobacz także
  • Podziel się