Świat pod wrażeniem pana Adriana. Polski bohater w Los Angeles jednym ciosem zatrzymuje agresora

Marianna Fijewska
24.03.2016 10:40

Youtube.com

Polski trener personalny wykazał się wielką odwagą powalając agresywnego mężczyznę w amerykańskim metrze. Filmik z jego udziałem ma już półtora miliona wyświetleń.

Sobotnia noc, Los Angeles. W jednym z wagonów miejskiego metra pojawia się 25-letni pijany mężczyzna. Zaczepia i wyzywa pasażerów prowokując ich do bójki. Widząc brak zainteresowania, staje się jeszcze bardziej agresywny. Krzyczy, wali pięścią w rower, którym zasłania się jeden z jadących w przedziale mężczyzn.

Nagle, nie wiadomo skąd, pojawia się Adrian - szybkim ruchem zatrzymuje pijanego mężczyznę. Powala na ziemię i unieruchamia. Mężczyzna zostaje spacyfikowany, ale to nie koniec problemów.

Maszynista zatrzymuje pociąg, do wagonu wchodzi policjantka. Pijany mężczyzna walczy z policjantką, nie chcąc dać się aresztować. Adrian po raz kolejny zatrzymuje mężczyznę – przewraca go na brzuch i zakłada kajdanki. „ Po raz pierwszy w życiu kogoś aresztowałem”  - mówi później amerykańskiemu reporterowi kanału ABC 7.

 

Adrian Kaczmarek jest polskim trenerem personalnym zamieszkałym w Los Angeles. W Stanach Zjednoczonych mieszka od ponad 20 lat. O jego sobotnim wyczynie zrobiło się głośno po umieszczeniu w sieci filmiku nagranego przez pasażera metra, który był świadkiem zdarzenia.

Choć video zostało opublikowane w niedzielę, ma już ponad półtora miliona wyświetleń i ponad tysiąc komentarzy. „Stopa tego mężczyzny jest jak młot Thora- nie do ruszenia!” to tylko jeden z wielu komentarzy, w którym internauci porównują Kaczmarka do wojowniczego bohatera komiksów.

Wczorajsze wiadomości amerykańskie opublikowały materiał na temat Adriana - polskiego „bohatera z metra”, który komentuje sobotnie zdarzenie: „Martwiłem się o bezpieczeństwo pasażerów oraz swoje własne. Nie byłem pewny czy mężczyzna nie ma broni lub noża”.

Pod koniec 2014 roku media rozpisywały się o Polaku, który uratował z pożaru irlandzką rodzinę.

Dokładnie miesiąc temu inny Polak stał się bohaterem szwedzkiego eksperymentu społecznego, reagując jako jedyny na sfingowaną przemoc wobec kobiety. Podczas gdy inni przechodnie bez komentarza mijali kobietę popychaną przez agresywnego mężczyznę, Polak przycisnął go do ściany i unieruchomił, powtarzając: „Przeproś ją k**** natychmiast!”.


Adrian Kowalczyk jest kolejnym dowodem na to, że Polacy za granicą mogą być również powodem do dumy.

 
Więcej o:
Zobacz także
  • Podziel się